www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dunlop Jazz 3 red


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

Guest Corraxe

eu am una singura primita cadou. Am cautat prin Bucuresti si nu am gasit. Probabil ca singura solutie este thomann sau alt magazin online din afara Romaniei.

 

 

mersi mult.....atunci astept craciun cand me duc in italia pe 2 sept

Link to comment
Share on other sites

Este vreo diferenta intre jazz 3 red si jazz 3 orange ? Pentrru ca intre alea negre si alea orange este o oarecare diferenta.

Am observat aici ca majoritatea care canta rock folosesc jazz-3 dar nu inteleg de ce . Eu nu pot canta acompaniament gen SRV cu ele .Si la riffuri nu suna asa puternic ca un lucky 13. E fain in schim ca nu aluneca din mana .

Ontopic : Nu cred ca gasesti in Bucuresti.

Edited by Alex_Strat69
Link to comment
Share on other sites

Este vreo diferenta intre jazz 3 red si jazz 3 orange ? Pentrru ca intre alea negre si alea orange este o oarecare diferenta.

Am observat aici ca majoritatea care canta rock folosesc jazz-3 dar nu inteleg de ce . Eu nu pot canta acompaniament gen SRV cu ele .Si la riffuri nu suna asa puternic ca un lucky 13. E fain in schim ca nu aluneca din mana .

Ontopic : Nu cred ca gasesti in Bucuresti.

 

Din cate stiu eu majoritatea le folosesc pt. rock pt. ca sunt groase si au varf, si le permite sa iasa in evidenta mai tare panajul. Mie unul nu imi plac. Daca vrei pene care nu aluneca DELOC in mana, iti recomand penele Ibanez Steve Vai. Nu aluneca, nu se ciobesc si ce tocesc f. greu.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu majoritatea le folosesc pt. rock pt. ca sunt groase si au varf, si le permite sa iasa in evidenta mai tare panajul. Mie unul nu imi plac. Daca vrei pene care nu aluneca DELOC in mana, iti recomand penele Ibanez Steve Vai. Nu aluneca, nu se ciobesc si ce tocesc f. greu.

Par interesante , mai ales ca au forma care imi place mie. Am sa caut sa incerc . Mersi !!!

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca sunt mai multe modele de Steve Vai.

cele albe au striatii iar cele verzi nu. oricum nu am observat un bonus de aderenta pt cele albe cu tot cu stiratiile alea. Sunt foarte misto oricum :)

Alte pene bestiale sunt Dunlop Ultex. They rock!

 

Nu stiu de ce aveam impresia ca toate sunt la fel :). Oricum, eu vorbeam de cele roz :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.