www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Trupe Pt Live


Dragos - NL
 Share

Recommended Posts

DESPERATE MESSAGE IN THE FUKIN' BOTTLE:

 

Cautam o trupa minim pt. un concert care va avea loc pe o data care va fi discutata de comun acord. Respectivii, tre sa-si cante propriile compozitii - exclus cover-uri -, recital de 4-5 piese, si sa fie neaparat din orice zona de nisa, respectiv d-aia pe care nu prea-i asculta nimeni ,"ca e ciudati".

 

Se intentioneaza o serie de evenimente in intampinarea stilurilor si artistilor care vad dincolo de "ceea ce se cere", de "ceea ce face bani".

 

Va vom tine la curent aici cu evolutia in speranta ca vom avea si niscai feedback de la voi.

 

Thx

Edited by Dragos - NL
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

yeaah!!! FUCK THE COVER BANDS !!!!

sau ceva si mai amuzant :banduri care incep cu ''tribute to'', ***,tot felu de verze.

 

oare asa era njurat si Arthur Rubinstein cand facea cate un "cover" dupa Chopin?..

cateodata, prefer sa aud un cover ok decat o trupa fada, cu pretentii de originalitate precoce si care se crede buricul targului doar pentru ca are "compozitii proprii".

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

apai nu te apuca sa compari chopin cu jump sau cu proud mary.

ai nunta,ai botez si vrei pe langa manele si dansu pinguinului sa se distreze si prietenii mai spalati?-chemi coverbandu...hai ma,mai da-i dreq !

cat despre trupa fada si impresiile de superstar din capurile unora ...cunoaste si tu lume mai buna !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

cateodata, prefer sa aud un cover ok decat o trupa fada, cu pretentii de originalitate precoce si care se crede buricul targului doar pentru ca are "compozitii proprii".

 

eu parca prefer trupa fada cu intentii(macar) de originalitate care alege calea grea, fata de trupa profi cu scule si instrumentisti care mai de care, facand simplu niste coveruri bune pentru bani

Link to comment
Share on other sites

De ce nu prefera nimeni o trupa buna? Daca esti praf, o sa-ti sune naspa si cover-urile si piesele originale. Pe mine ma amuza teribil astia care zic "imi fac trupa de X","caut oameni care canta X", unde X este orice conglomerat de gen-uri vreti voi. Canta frate ce simti si nu te mai eticheta, lasa-ti muzica sa vorbeasca.

 

Mie oricum imi pute chestia asta a hipstereala. Canti heavy metal, esti unu din ala mainstream si canti pentru bani, canti new wave industrial progressive reggae metal, esti automat bun si zeu, ca esti orijinal. Gimme a break. Daca n-ai ascultatori, nu-i pentru ca esti tu prea underground si greu de digerat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

domnilor, cred ca ati inteles gresit topicul, subiectul.

 

el nu a fost lansat pentru a crea discutii, ci pentru a gasi niste trupe adevarate conform unor criterii foarte bine stabilite.

 

daca credeti ca productiile voastre se inscriu in aceste criterii va rog sa le expuneti aici.

 

dar sa discutati la infinit in contradictoriu chiar nu are nici un rost. zau!

 

si mai fac o precizare deoarece am primit un mesaj: anuntul se adreseaza, cel putin pe moment, trupelor rezidente in bucuresti!

Edited by Dragos - NL
Link to comment
Share on other sites

se pare ca s-a incropit de primul eveniment din ceea ce se doreste a fi o serie. si cu ocazia asta poate se contureaza totodata si ideea.

 

K6_TY47YS3x.png

"The Dark Side of Molotov" este un eveniment care a aparut dintr-o necesitate. In Bucuresti, si de fapt in Romania, trupele care abordeaza genuri muzicale mai putin sau deloc mediatizate, de ex.: industrial metal, gothic, EBM, dark-electro, experimental, IDM,ambient, etc., au mai putin, si cele mai multe, deloc acces la scena. Putinele cluburi, care organizeaza seri cu tematica din zona asta, de regula se limiteaza la unu sau doi DJ care timp de cateva ore, ruleaza niste playlist-uri. "The Dark Side of Molotov" vrea sa caute, sa-i gaseasca si sa ofere oportunitatea performance-ului, a live-ului, celor care nu-s agreati de "marile" scene, si de producatori de evenimente care se raporteaza, strict la trupe care aduc public.

Primul eveniment, va avea loc pe data de 27 februarie, in Club Molotov din Bulevard Magheru 6-8, et.1 - cladirea fostului Ciclop - si aduce-n scena patru trupe, care au deja ceva istorie in spate: "Comandorul Hoisan" ex "Tectonic", "Predicator","Violent BackPropagation" si "KaztravetH".

Intrarea este libera, sunetul si atmosfera dark, vor fi asigurate de Club Molotov.

Cu siguranta, un eveniment care nu trebuie ratat!

 

si, adaug eu:

 

O asemenea "adunatura" nu ati mai vazut pana acum! Pt ca nu a mai existat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

 

K6_TY47YS3x.png

au mai putin, si cele mai multe, deloc acces la scena.

 

pai stii de ce?...pentru ca sunt RIDICOLE!

dintr-o curiozitate morbida am nimerit si io in Zappa la un concert Kaztraveth anu trecut...si cred ca am sa mai merg pentru ca "chestia" pe care am auzit-o acolo reprezinta o inepuizabila sursa de comic :)

am ras cu lacrimi !

 

no offense man...dar nu poti sa ai pretentia sa canti mai mult de 1-2 concerte pe an pentru 50 de "aceiasi" fani, cand totul ( de la muzica, versuri, mesaj, costumatie, etc ) este de un ridicol cras !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.