www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

chitara behringer


Guest Johnny I
 Share

Recommended Posts

Guest Johnny I

Io posed un behringer v-tone guitar pack... sint destul de multumit de chitara... singura chestie enervanta e bazaitul (mai intens dekt ar fi normal) al dozelor... Am auzit pe multzi zicand ca aceste chitari nu-s bune de nik... Aaaa... datzi si voi niste pareri (folositoare dak se poate)

Mersi anticipat!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

iti recomand un schimb cu yamaha erg121....pe care o detin io.. :) ...asta daca te intereseaza :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest _Theo_

groaznica chitara la cat am dat pe ea (7.5 mil acum 2ani jumate). pt incepatori e relativ buna daca e cumparata la mana a 2-a...in caz contrar mai degraba un squier sau o yamaha. si da, dozele bazaie in pozitia 1, 3 si 5 de la minitor :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

ideea e ca dak puneam mana pe corzi, sau pe cheote sau pe suruburi, alea care tineau dozele sau switch-ul, mai taiam din brum... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac

Foloseste o priza cu impamantare pt. amplificator, si o sa vezi ca nu mai bazaie asa. E normal, cum zicea Felix, sa bazaie dozele single coil langa monitor, neon, etc.

Dar daca nu mai bazaie cand pui mana pe corzi, inseamna ca nu folosesti priza cu impamantare.

 

Am si eu o chitara Behringer ca a ta, si, avand in vedere pretul ei, e corecta. Intre timp mi-am cumparat o chitara mai buna, dar am decis sa pastrez si V-tone-ul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.