www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tube Preamp Pedal


subliminal
 Share

Recommended Posts

8 si 10 .nu mi-au placut niciunul.

 

am avut si zoom g9.2 cu 2 tuburi pe langa-fix pix-mirosea a rexona de la distanta :)))

 

si sa inteleg ca partea de cabsim din preurile pomenite de mine putin mai sus ,oricare din ele,nu se poate reda ?

pentru ca eu le-am probat si auzit prin lineout si am ramas surprins placut de ele...

nu e aia ,da nici procesor nu e.

Edited by subliminal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 si 10 .nu mi-au placut niciunul. am avut si zoom g9.2 cu 2 tuburi pe langa-fix pix-mirosea a rexona de la distanta :))) si sa inteleg ca partea de cabsim din preurile pomenite de mine putin mai sus ,oricare din ele,nu se poate reda ? pentru ca eu le-am probat si auzit prin lineout si am ramas surprins placut de ele... nu e aia ,da nici procesor nu e.

 

baga un demo cu tine

Edited by AnalogSound
Fara legatura cu topicul
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pot propune http://forums.rgc.ro/topic/88538-diy-mesa-v1-bottle-rocket unde din cate am urmarit, ai tot de la cablaj pana la scheme. Nu ai cum sa gresesti decat daca pui valori gresite. Merita incercat pentru un prim diy. Pe de alta parte, daca scopul e strict de a contracta pe cineva sa il construiasca, ar trebui mutat la publicitate, neavand nici o valoare aici.

 

Edit: pe ax84.com mai gasesti scheme complete cu tensiuni+cablaj+clipuri de sunet

Edited by Capitanul_Nam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.