www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

exista combo-uri pe lampi ieftine?


gigimarga
 Share

Recommended Posts

Eu zic ca asta e o optiune de avut in vedere. Nu te gandi ca are numai 20W, face fata unui concert brio. L-am auzit si suna foarte frumos.

 

multumesc de raspuns, dar mi se pare foarte mult pentru 20 W, chiar daca suna bine.

hughes & kettner am vazut ca au scule dragute, cu un raport pret/calitate bun catre f. bun :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest iron_mike08

salut!

 

sunt relativ nou in domeniu si as fi interesat de un COMBO full pe lampi, cam la 50-60 W, si care sa nu depaseasca 500 de euro.

ma intereseaza in primul rand sa aiba un clean foarte bun.

as vrea sa cant ceva gen blues pe el....

 

ce marci imi recomandati?

 

thx a lot

 

Vand amplif pt. chitara custom made by Tone, pre-ul si finalul pe lampi (4X 12AX7 – facute de JJ in pre si 2 EL34 -Svetlana in final), 50W, 2X12, dif-uri Celestion Classic Lead 80, 2 canale : Clean copie Fender cu reglajele volum, gain, bass, medii, inalte si switch de bright ; Distors copie Soldano SLO100 cu reglajele volum, gain, bass, medii, inalte, si 3 switch-uri – bright, boost, scoop. Pe general are Master Volum , Prezenta si un switch de ½ din putere. Intrari de effects loop, si o intrare directa in etajul final la care functioneaza doar volumul general si prezenta – intrarea direct e f. buna pt. cantatul cu processor pe statie pt. ca nu se mai trece prin preamp-ul amplif-ului. Mai are o intrare pt. footswitch (channel swithcing si effects loop bypass) dar nu am footswitch pt. ca nu mi-a trebuit. Are si urmatoarele iesiri : o iesire emulate pt. intrat cu ea direct in mixer, si iesiri pt. cabinet extern (4,8,16 Ohm). Suna super bine (pe probate ), are suficienti Watti si la sala de repetitii si in live-uri, e foarte versatil. Daca vrei sa cumperi ti-l las la 500Euro... oricum face mult mai mult, dar vreau sa-l dau pt. ca am nevoie de bani.

Bafta

Mai citeste si topicul, ca mai sunt si poze si parerile oamenilor care au asa ceva

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=8787

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.