www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa De Schimbat Lumea!


Numby
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Daca inca crezi ca muzica poate aduce un aport bun nu numai tie si prietenilor tai si inca iti place sa te EXPRIMI folosind oscinatiile de sunet ce "gaghila" oamenii la urechi in mod placut. Atunci cred puternic ca ar trebui sa stam de vorba.

 

Salut ma numesc Valentin si INCA nu sunt in Cinic. Am un mini studio de inregistrari chiar la mine in casa, stiu sa cant mai la orice se gaseste intr-o sala de reptitii. Cunosc mai mult oameni care ma pot ajuta sa ajung unde vreau dar inca nu stiu oameni cu care sa AJUNG acolo.

 

De ceva timp in coace imi tot aduc aminte niste oameni care vroiau proiectul meu dat la radio si TV cat mai repede dupa ce l-au auzit pe scena Silver Churchului. Ghninionul meu este ca nu am fost cu oameni implicati ca si mine.

Daca esti inca aici citind hai sa dam si un reper. Sunt oamenii astia mult prea tari care canta aici :

 

http://www.youtube.com/watch?v=mhIpJbYv4CQ

 

 

 

Mie imi arata ca se poate face si ceva mai diferit cu un instrument. In orice caz, eu unu am cam batut calul asta mort, de coveruri, genuri cantate si rascantate, muzica comerciala care se vinde pentru ca exista multi oameni prosti si chiar si genuri clasice destinate unei elite de oameni.

 

Urmeaza sa-mi fac si o mica sala de reptitii (am cam tot ce as avea nevoie pentru asta). Locuri de cantat in Bucuresti sunt cata frunza si iarba, relatii la radio sunt, la televizor se fac, la sali mari exista deja, la naiba avem si un studio foto unde putem face gratis poze "DE DAT LIKE" pe Facebook! Exista si niste bani acolo si se fac rost de mai multi ca suntem baieti destepti.

 

Tot ce trebuie sa facem, este sa ne punem pe treaba. Titlul si da'stea le stabilim de comun acord cum este si bine si CORECT.

Sa nu uit: Caut orice inseamna OM cu o viziune sa mi se alature in aceasta caltorie de oameni nebuni. (chitarist excentric, basist, synth man, tobosar, clapar, violonist, saxofonist, lautar, orice...si toate echivalentele acestora la feminin)

 

Va astept la o discutie folosind urmatoarele:

 

email: andriesvalentin@gmail.com

tel: 0727042774

 

email2: button_press@yahoo.com

facebook : https://www.facebook.com/veal.vali

Sa veti o zi super Faina muzicienilor!

Edited by Numby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.