www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

help la game


Voda
 Share

Recommended Posts

Din cate mi-am tot luat io de pe net, umblat prin mi de site-uri cu game, m-am tot chinui, in sus in jos si nah am ajuns la cateva concluzii.

-pentru a stii gamele trebe sa stii notele pe griff

-trebe sa stii paternu pentru o anumita gama

-in patern sa stii root note adica cred ca is 2 sau 3

 

 

Deci sa inteleg daca stii chestiile astea poti sa te apuci de inv game, pt ca io pana acuma am invatat gamele cel putin La pentatonic dupa tabulaturi stiu ca e gresit dar, am luat-o mai mult ca un ex de digitatie.

Un pic de help ca sa vad lucrurile mai clare. Daca gresesc cu ceva pls spuneti-mi sau daca omit cateceva. Pls

Link to comment
Share on other sites

Este mai corect sa lucrezi dupa tabulaturi decat sa inveti papagaliceshte un"pattern".

Dar cel mai corect este sa lucrezi "pe note".

 

Cea mai buna metoda este sa incepi foarte rar, cu note lungi, pronuntand in gand sau chiar cu voce tare numele notei. In felul acesta vei ajunge in notime sa stii toate notele de pe tastatura.

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Este mai corect sa lucrezi dupa tabulaturi decat sa inveti papagaliceshte un"pattern".

Dar cel mai corect este sa lucrezi "pe note".

 

Cea mai buna metoda este sa incepi foarte rar, cu note lungi, pronuntand in gand sau chiar cu voce tare numele notei. In felul acesta vei ajunge in notime sa stii toate notele de pe tastatura.

 

Succes!

 

Ms. Ma refer aici strict la game, notele de pe griff le stiu. Voi cum le-ati invatat dupa tabulaturi sau dupa patern-uri?

Link to comment
Share on other sites

eu le-am invatat dupa partituri

te sfatuiesc sa lasi oleaca chitara electrica deoparte si da iei o clasica si o metoda de clasica si sa te pui pe invatat

dupa de stii cate ceva te intorci la electrica (doar pt recreere :( ) si apoi iar clasica (pt studiu muzical)

...umila-mi parere :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

eu le-am invatat dupa partituri

te sfatuiesc sa lasi oleaca chitara electrica deoparte si da iei o clasica si o metoda de clasica si sa te pui pe invatat

dupa de stii cate ceva te intorci la electrica (doar pt recreere ;) ) si apoi iar clasica (pt studiu muzical)

...umila-mi parere :) :) :)

 

 

Pai aceleasi note sunt si pe electrica...orice poti sa canti pe clasica poti sa canti si pe electrica difera doar in ton, culoare, intensitate, rezonantza etc.

 

 

:(B);)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.