www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Music-Academy.ro - Prima Scoala De Muzica Online Din Romania!


zamolxed
 Share

Recommended Posts

Salutare, imi face o deosebita placere sa va prezint scoala de muzica online la care lucrez de mult timp alaturi de cativa muzicieni fantastici. Proiectul se numeste Music Academy si siteul care tocmai a fost lansat poate fi vizionat la www.music-academy.ro

Lectiile vor incepe sa fie postate incepand cu luna decembrie sau chiar ianuarie, in functie de disponibilitatea fiecarui instructor in parte (avem un sezon cu foarte multe concerte).

 

va stau la dispozitie pentru orice fel de intrebari, iar sugestiile voastre sunt binevenite. Gasiti informatii si mai jos, si pe site, si daca sunteti interesati va puteti inscrie ,astfel veti fi informati de indata ce lansam ceva.

 

 

 

Music Academy (www.music-academy.ro) este o scoala de muzica online, sustinuta de o suita de muzicieni romani de renume, ce urmaresc sa ofere suport activ si acces la informatie de ultima ora tuturor celor ce vor sa invete sa cante la un instrument cu usurinta si eficienta prin intermediul internetului.

Proiectul se bazeaza pe interactiunea activa dintre instructori si cursanti folosind inregistrari video, pe sedimentarea extrem de minutioasa a unui curriculum extins pentru fiecare instrument, prezentat pe nivele de dificultate si menit sa ghideze cursantul de la punctul 0 pana cand acesta este apt sa se exprime singur prin intermediul instrumentului studiat.

Viitorii instructori ce vor activa in cadrul comunitatii sunt cunoscuti in tara cat si peste hotare, fiind muzicieni cu experienta si luand parte la proiecte precum Steve Vai - The Story of Light Tour 2013, Vita de Vie, Stefan Banica Jr., Platonic Band sau Days of Confusion.

Adrian Ciuplea - basist in trupele Vita de Vie si Platonic band si colaborator al celebrului chitarist Steve Vai in cadrul a doua turnee Europene

Nicu Patoi - Stefan Banica Jr., Platonic Band - chitarist de exceptie

Cezar Popescu - Vita de Vie, Days of Confusion, Domination, Mozart Rocks! - chitarist de renume extrem de admirat de catre tinerii Romani

Cosmin Lupu - Days of Confusion, Domination, Mozart Rocks! - chitarist si vocal, cu experienta de 4 ani ca instructor in cadrul celei mai mari comunitati de lectii de chitara din lume, Guitar Master Class (guitarmasterclass.net)

Mira Botocan - vocalista si instructoare de canto modern (co-fondatoare a ciclului de seminarii de tehnica vocala 'Feel, Dare, Sing') ce a beneficiat de pregatiri si acreditari Estill Voice Training System si Estill Voice International in Olanda

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

inca nu am pus cap la cap toate detaliile financiare deoarece e necesar sa lamurim aspectele ce tin de taxe si impozite (big black hole here)

 

sistemul pe care il propunem va fi pe baza de abonament lunar, si facem tot posibilul ca pretul sa nu depaseasca 150 lei/instructor. Practic in aceasta suma vei avea acces la cursuri si (cel mai important) la feedbackul personalizat din partea instructorului pe care il alegi.

 

ce parere ai?

Link to comment
Share on other sites

Am inceput sa lucram la programele fiecãrui instructor, intenția este sa acoperim cat mai multe subiecte si topicuri ce pot fi aplicate in viața reala a unui muzician. Fiecare are secrete si tips&tricks de aratat, eu sunt convins ca va ieși ceva foarte bun

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Am postat prima mea lectie de pe music-academy.ro. E vorba de linia de bass din piesa "Basul si cu Toba Mare", unde incerc sa o explic pe cat de bine pot :)

 

Scuze pentru balbaieli si cearcane, am filmat-o in luna Iunie, exact la mijlocul repetitiilor cu Vai, si m-a istovit mai mult decat anticipasem :)

 

Pentru a accesa lectia impreuna cu partitura pdf si negativul piesei inscrie-te gratuit la http://music-academy.ro/freelessons.php

 

Ca de obicei, orice parere,sugestie, impresie este binevenita.

 

Spor la studiu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare

 

Chiar acum, in prag de Craciun, am lansat prima lectie a lui Nicu Patoi pe www.music-academy.ro

 

Asadar, iti place funk-ul? Iti plac progresiile de acorduri deosebite? Inseamna ca 'The Big Runner' este o lectie potrivita pentru tine, asa ca te invitam sa intri aici si sa ne spui ce parere ai.

 

Mai mult, Nicu si Platonic Band s-au gandit sa va faca un cadou suplimentar: acum, poti descarca piesa "The Big Runner" gratuit, din pagina lectiei!

 

Si in caz ca esti curios, in viitorul apropiat vom anunta curriculumul Music Academy precum si preturile abonamentelor, asa ca fii pregatit!

 

La final, iti uram Sarbatori Fericite si... ne auzim in 2014!

 

http://studio87.us4....2c&e=f5e0df7bec

 

 

PS - la linkul asta http://music-academy.ro/freelessons.php veti gasi inca 2 lectii de chitara, semnate Cosmin Lupu si Cezar Popescu

Edited by zamolxed
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut

 

pe pagina lectiei "Basul si cu Toba Mare" de pe www.Music-Academy.ro veti putea vedea prima interactiune video dintre un student si un instructor, concept care sta la baza site-ului nostru de muzica on-line

 

 

http://music-academy.ro/lesson.php?id=1

 

 

sau puteti da click pe linkul urmator pentru a vedea lectia studentului,

 

si aici pentru a vedea raspunsul video

 

cum vi se pare?

 

Adi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.