www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kustom Quad 100Dfx


Guest geophillyx
 Share

Recommended Posts

Guest geophillyx

Pret: 500 RON


Localitate: Timisoara


Contact: geophillyx@yahoo.com


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Accept schimburi
salutare forum.

 

Vand un head Kustom, cumparat de la stimabilul Razvan S. acu ceva vreme. Sper ca nu se supara dar voi da cetire de la el in legatura cu specificatiile:

 

"Vand un head Kustom Quad 100DFX, are 8 efecte digitale 24 bit, input footswitch si fx loop, finalul (cu stk,o porcarie de integrat), a fost modificat de cineva cu tranzistoare, 2SC5200 Toshiba. Are placa din care se poate biasa si tot, se poate scadea puterea prin bias, etc.

Preampul modificat pentru mai mult gain utilizabil, rupe ampul acum. Canalul de OD/Lead are led rosu, cel de clean are unu verde.

 

Are putintel hum cand e on la volum 0, dar irelevant, floor noise-ul canalului de od/dist/crunch il acopera." Amin.

 

L-am cumparat in stare foarte buna, din pacate l-am folosit prea putin, pentru ca nu am mai cumparat cabinet la el. In consecinta, nu are nici o uzura in plus fata de cand l-am luat. Tuna bine, e foarte versatil, si efectele incluse sunt destul de folositoare. Imi pare sincer rau sa il dau, dar il vand pentru ca am ajuns la concluzia ca pentru nevoile mele se preteaza mai bine un combo mai mic si robust.

Revin mai tarziu cu poze de acum, deocamdata postez alea care erau pe topicul original. Mare diferenta vizuala nu o sa vedeti, decat ca are 2-3 stickere pe el (care se indeparteaza la cererea clientului :D ). Daca aveti intrebari o sa incerc sa raspund cat mai pertinent, daca nu o sa recurg la Razvan sa imi dea unele lamuriri.

 

500 Ron, accept si schimburi, preferabil ceva pedale de expresie sau mixere.

 

Tel: 0724 558 353

post-17639-0-08814500-1381219387_thumb.jpg

post-17639-0-88358400-1381219394_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.