www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Combo 5 W


Recommended Posts

5 w, 1xEL84, 2x12AX7. reverb cu arcuri, difuzor 10". iesire XLR direct out.

 

cu toate controalele la maxim, chiar si cu volumul la maxim al chitarei, pe doza singlecoil strat (poz 1) , nu se aude nimic in difuzor fara sa se atinga corzile. asta in conditiile in care e vorba de un amp cu gain foarte mare - aspect foarte util, comboul avand si mufa Direct Out pt inregistrare.

permite o multitudine de tonuri, de la sparckling clean (pt singlecoil strat), pana la ton "slash", pt humbuckere.

un ton gen acdc iti iese pe orice chitara, aproximativ la orice volum.

reverbul pe arcuri suna perfect, fiind optimizat sa lucreze doar pt gama de frecvente utile.

 

la baza a fost un combo Hohner Hoodoo pt muzicuta - pt chitara suna infiorator de prost. cele doia lampi din pream aveau folosite doar cate o trioda din doua, in fata avea un circuit cu operationale. dif de 8".

eu am schimbat toata topologia, am facut preampul full tube, dupa Marshall JCM800/2203. am optimizat reverbul, am pus inca un traf soc pe alimentare, cabluri ecranate, am taiat baffleul si am pus un dif de 10", alt traf de iesire ca sa sune adevarat. munca f multa, mai ales ca sunt maniac sa nu am absolut nici cel mai mic zgomot parazit in amp, chiar cu chitara in lant, pe doze singlecoil.

 

900 lei cash - valoare schimb 1200 lei

Un amp ideal pt studiu sau inregistrare! Pe deasupra si foarte frumos, aspect retro. Plus 1 an garantie din partea mea - posibilitate alte modificari la costuri minime!

post-19049-0-04719200-1380653160_thumb.jpg

post-19049-0-95471000-1380653180_thumb.jpg

post-19049-0-73805800-1380653197_thumb.jpg

post-19049-0-66441500-1380653215_thumb.jpg

Edited by sorin65
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.