www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kiling A Strat Guitar


alinu_tau
 Share

Recommended Posts

comentariu strict pe criterii estetice :headstockul tot nu e ceea ce trebuie,pickguardul 50's in 1 ply era mult mai frumos,dar ce nu inteleg eu nicicum e humbuckeru ala din bridge-arata monstruos...ii ceva mai urata ca inainte ,sicer !!

 

Eu in titlu n-am zis ca am facut din el bibelou, am zis ca l-am ucis!!! :)

Headstock-ul oricum arata mai bine asa decat inainte, n-am luat prea mult ca intram peste logouri, si asa am muscat putin din "by fender"

Partea electrica de affinity strat e o gluma proasta chinezeasca care se gaseste pe ebay cu 15-20 $ complet asamblata. Nici macar n-am fost curios sa-l incerc asa sa vad cum suna.

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

aha.

ar fi o platforma ok pt o viitoare chitara dar cu oarece investitie...

e un sunburst frumos.

nu inteleg ce te-a oprit sa slefuiesti pegheadul astfel incat sa poti taia conturul original la headstock.

in fine fiecare cu ideile lui,daca pe viitor vrei sa o dai mai departe as fi interesat de corp pentru un proiect ,eventual si de neck in functie de cum a iesit retastarea respectiva .

 

 

apropos,eu as taia corect forma,as slefui jos decalul cu squier & shit si i-as trage un matching headstock tot in two-tone sunburst :w00t: !

munca de o zi maxim !

Edited by subliminal
Link to comment
Share on other sites

aha.

ar fi o platforma ok pt o viitoare chitara dar cu oarece investitie...

e un sunburst frumos.

nu inteleg ce te-a oprit sa slefuiesti pegheadul astfel incat sa poti taia conturul original la headstock.

in fine fiecare cu ideile lui,daca pe viitor vrei sa o dai mai departe as fi interesat de corp pentru un proiect ,eventual si de neck in functie de cum a iesit retastarea respectiva .

 

 

apropos,eu as taia corect forma,as slefui jos decalul cu squier & shit si i-as trage un matching headstock tot in two-tone sunburst :w00t: !

munca de o zi maxim !

 

daca esti asa destept si a-toate stiutor de ce nu faci tu una si sa o prezinti tuturor.

De comentatori e plin RGC-ul .......

Link to comment
Share on other sites

e cu edit-asta inseamna ca intre timp am sters ''injuraturile'' postate ulterior.

totusi,nu vad de ce as fi asa destept sa tai un headstock prin scris[...],sa trag cinshpe pensule la ún ecranat de cavitati si sa pun un hamburger in bridge.

tot respectu pentru retastare [in cazul in care e flawless].

totusi ma gandeam ca ai postat aici fiind constient ca esti pe RGC si colcaie de ''comentatori'' cum le zici tu.

toate cele bune !

Edited by subliminal
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Felicitari! Poti sa imi/ne spui ti sa ne spui te rog si ce doze ai pus in loc? Vad ca le-ai schimbat pe toate. Eventual ce ai mai schimbat la partea de electrica?

Am o chitara ieftina din lidl, dar care suna OK pentru cat stiu eu. Suspectez ca la partea electronica este varza si as vrea sa incerc sa-i fac un upgrade similar cu ce ai facut tu, macar doza de bridge, ecranare si cabluri.

Edited by akebono
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.