www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce sa cumpar?


Guest Kenny

Recommended Posts

Guest Kenny

Pan'la urma, pierzand 90% din sperantele ca s-ar mai putea face ceva cu venerabila iamaha, m-am hotarat sa o scot la pensie si sa iau alta.

Triaba e cam asa: bugetul ar putea fi cam pana la 500 de euroi.

Variantele pe care le-am indentificat (sic) is:

Jackson din seria JS30 - pret 13 milioane, Muzica, ales o forma mai mult dupa considerente estetice, ca ca calitate mi se par toate cam la fel.

ESP LTD Viper-100 de la BCRich, 530 euro

Epiphone Les Paul Gothic de pe la niste greci, 430e + 50 transportu' - aicea intrebarea e : aia de la vama cu cat ma mai sodomizeaza?

Astept opinii, sugestii, reclamatii.

NOTA: vreau punte fixa. Nu vreau floyd rose. Si nici n-o sa vreau in viitor.

Link to comment
Share on other sites

sfat: niciuna din ele. toate sunt foarte foarte foarte si extrem de scumpe pentru ce reprezinta.

 

io iti zic asha: contacteaza-l pe dan nexus( id : dannexusalbu @yahoo.com) , da-i o spaga vezi tu cum faci(omu mi-a zis sa-i gasesc clienti care vor kitari din sua) si de 500 euro , adika peste 600 de dolari sau cat vine iti poti lua o kitara buna.

adika in lok de viper 100 ltd care e 280 $- tu dai 530 E , adika peste 600 parai , si eu am inteles ca el in 600 $ iti poate aduce kitara de 400 $, si poate un pik mai mult. asta e sfatul meu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenny

e cumva tobarul de la nexus? ca parca el zicea ceva de adus scule din US...

[edit] m-am documentat, e chitarist/vocalu :)

Link to comment
Share on other sites

Well... intr-adevar sunt cam scumpe toate si nu-ti recomand nimic de-a face cu jackson sau bc rich ... epiphone e un instrument misto, dar o sa te coste mult, + taxe la vama.. plus faptul ca trebuie sa-i schimbi dozele... neaparat... deci nu prea stiu ce sa-ti zic... incearca cu dan nexus.. si daca reusesti ceva da-mi si mie un semn pls ca si eu sunt interesat... bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenny

M-am mai uitat pe ce aduc flacaii cu ESP-urile si am observat ca EC200QM la 700 de euro nu e chiar asa de rau (comparativ la un online store de la UK e 449 de lire - adica foarte pe-aproape). 700 de euro e cam in afara bugetului, da' poate mai jefuiesc vreo banca or something.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenny
Kenny, uite-te la pozele cu chitarele noastre si daca-ti surade ESP-ul de acolo (la 550 EUR), da-mi de stire. Chitara e adusa doar de cateva luni si e aproape (99.99%) necantata. Si Floyd-ul poti sa-l blochezi  :)

10351[/snapback]

um...care poze cu chitarele voastre, if you don't mind me asking?

 

[edit] nevermind, m-am prins...

da, am auzit de treaba cu blocat floydu', da' nu stiu cam cum sta treaba in practica. (cat e de usor de facut, daca rezultatul e la fel ca o punte fixa and stuff)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenny

a, pe alta linie, am dat un email lu' Dan Nexus :) si mi-a zis cam asa:

Dureaza 2 maxim 3 saptamani .6% comision 0,5$/kg

si la vama [...]

Singura conditie este comanda de minim 1000$

si se da avans de 1/3 din suma.

asa ca poate ne lipim doi si luam cate ceva.

 

 

In legatura cu Epiphonele, poate sa-mi zica careva care-s taxele vamale daca-l eau din Uie? deci ei mi-l trimit fara TVA, asa ca probabil e TVA-ul, da' mai e altceva?

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

blocarea floydului e usor de facut, eu mi l-am blocat singur, daca te intereseaza, iti pot pune niste poze maine sau poimaine, sa vad cand am timp.

Link to comment
Share on other sites

a, pe alta linie, am dat un email lu' Dan Nexus :) si mi-a zis cam asa:

Dureaza 2 maxim 3 saptamani .6% comision 0,5$/kg

si la vama [...]

Singura conditie este comanda de minim 1000$

si se da avans de 1/3 din suma.

asa ca poate ne lipim doi si luam cate ceva.

10356[/snapback]

 

wow, orice chitara din u.s in conditiile alea? vreau si eu :)

sau are o lista de preturi?

si care e faza cu la vama [...] :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.