www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Posesor De Clape Caut Trupa


Pete
 Share

Recommended Posts

Vreau sa ma implic intr-un proiect de rock modern care are nevoie de clape si efecte (sequencers, efecte ritmice sau armonice etc.); imi plac Rammstein, Muse, King of Leon, Reammon, etc. dar si Depeche Mode sau trupe care oun mai mult accent pe efecte.

Pot programa multi track-urile astfel incat sa putem canta cu secvente, trackuri, efecte, etc.

Am lucrat muulti ani ca om de studio (nu am studiat pian niciodata), dau bine si cu chitara. Descifrez partituri si citesc cifraje. Evident am scule si sunt dispus sa investesc in orice ar fi nevoie.

Am sala de repetitii si studio unde ne pitem desfasura daca nu exista.

 

Ma intereseaza un proiect de compozitie, in Bucuresti, NU vreau in nici un fel cover-uri de evenimente; daca trupa face cover-uri pentru a imbogatii repertoriul nu am nimic impotriva. Am cantat si cant in continuare la evenimente, party-uri insa nu este drumul muzical pe care vreau sa-l mai incep o data.

 

Pun foarte tare accentul pe: balansul tobei cu basul, sa se poata canta cu metronom, linia de voce curata si aer modern; iar ca si caracteristici generale: seriozitate si dorinta de a aparea.

NU vreau oameni incurcati in zece proiecte, fara sa aiba timp de nici unul si care asteapta cantari de unde pica. Toti alergam dupa cantari, toti tragem la aceasi caruta.

 

Oamenii din band ar trebui sa NU aiba band-ul ca unic job caci atunci vom ajunge foarte repede la nunti/evenimente, altfel banii fiind probabil putini sau deloc. Eu nu as depinde in nici un fel de banii castigati aici ba chiar inteleg ca mai si platim.

Varsta nu e asa importanta, eu am 29 de ani insa orientativsi destula experienta pe scena si in showbiz in general, asa ca prefer oameni apropiati de experientele mele (de viata si de scena); din nou insa nu e un criteriu definitoriu.

 

Daca exista doritori sau trupe care cauta un om in plus, cu clapa si chitara va rog dati-mi PM!

 

Pete

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Si noi facem muzica de placere, avem scule si sala, si as vrea sa facem o muzica mai bogata si mai nuantata decat facem acum. Imi trebuie un om cu imaginatie creativa, sa stie cum sa bage niste armonii si niste sunete moderne pe stil symphonic metal.

Uite cam ce am facut pana acum

Acum nu avem clapar asa ca....da un semn daca esti interesat la clorhexin@yahoo.com

 

Cu bine,

Dan

Link to comment
Share on other sites

man, probabil am putea lucra impreuna

 

am un project hip hop momentan, pun bazele unui proiect dnb/dubstep dar in viitorul apropiat ma intereseaza si o colaborare rock/blues. eu scriu versuri si cant la bass, printre alte chestii. am experienta si cu produsul in ableton/cubase.

 

da'mi mesaj daca esti interesat

 

p.s., faptul ca sunt implicat in mai multe proiecte nu inseamna ca nu am timp de investit, am o groaza o groaza de versuri si de idei deci chiar am putea pune cap la cap ceva

Edited by Remus_27142
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.