www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Facaturi chinezesti


Blondu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lasa-ti ma prostiile... :)http://www.mymusia.com/index.php?cPath=23

Cum dracu sa coste un case de chitara 10 centi ce dracu!!! Cu 2 mii 7 sute de lei vechii nu iti cumperi nici o merdenea si asta iti da case Gibson de piele.....poate sa fie si mama facaturii atat timp cat nu iei nici o paine de banii astia :( . Si richwood-ul ala, care arata mai bine ca Esp Eclipse sau un gibson usa, mai ieftin ca un epiphone cordit...... :)

Dar ma bag si eu , chiar cu 10 roni( cu toate ca cu banii astia cumparam 40 de case-uri) :)

 

 

 

PS: Eu cred ca la banii astia trimite poze si machete, daca vreti real deal ul, SCOATE-TI BANU!!!!

Link to comment
Share on other sites

Vazusem un Richwood pe e-bay, dar nu stiam de site-ul asta. Chiar e foarte interesant cum arata chitarele alea. Pun si eu 50 de mii cu conditia s-o luam pe cea aleasa de Mr.jackson. Daca ajunge in Romania si apucam s-o testam si e buna, am sa imi iau si eu una - la banii astia. Propun sa se initieze un topic nou si vizibil ca sa poata toti forumistii coopera. Chiar nu ma intereseaza cine va fi posesorul chitarei, oricum eu unul nici nu-mi doresc la cate intrebari o sa fie supus omul. Ramane sa numim un responsabil, preferabil un admin, si sa purcedem la fapte. :)

Link to comment
Share on other sites

va dati seama ce ar insemna sa cumpere nu 10% (ar fi prea mult) ci 1% din forumisti cate o chiatara d-aia pe care scrie gibson? :) pai sa mai cumpere omu dupaia la mana a 2a?

Link to comment
Share on other sites

nu...atat practic cat si teoretic daca v-ati luat tzeapa, v-ati luat tzeapa :)

n.e. way daca va consoleaza, as fi pus si io bani...da mai mult ma costa drumu :)

Link to comment
Share on other sites

nu...atat practic cat si teoretic daca v-ati luat tzeapa, v-ati luat tzeapa :)

n.e. way daca va consoleaza, as fi pus si io bani...da mai mult ma costa drumu :)

sincer cred ca 50mii, pt o chitara, no matter how varza, nu e o teapa...si in plus la cat costa, gandindu-te ca scrie gibson pe ea, as crede ca merge si ca element de decoratie... :)

Link to comment
Share on other sites

true...dar iti dai sema ca daca strang bani 200 de forumisti, o sa canti la chitara aia o data pe an :) sau chiar deloc in cazul in care se organizeaza concrus. oricum...parerea mea e ca ar fi bullshit concurs. chiar daca x e mai bun ca y, ambii au pus bani la cheta, asa ca propun tragere la sorti/tombola. iar castigatorul trebuie sa semneze scris ca nu va vinde chitara cu o suma mai mare decat cea reala - pret de chinezarie.

cine e de aceeasi parere?

 

hey...se poate face asa ceva (tombola) si de craciun/paste/sarbatori/aniversari rgc...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Nu bre... cel mai bine o donam. Sau o pastram a forumului pentru jam-uri chestii. Bine, asta in cazu in care se poate canta pe ea :)

Link to comment
Share on other sites

Registrant:

Mi Zhifeng

Room2105,Bloc 6,Hengbao

Huating,NO145 Baohua Road

Guangzhou, Guangdong 510140

China

 

Registered through: GoDaddy.com, Inc. (http://www.godaddy.com)

Domain Name: MYMUSIA.COM

Created on: 28-Jun-06

Expires on: 29-Jun-07

Last Updated on: 05-Jul-06

 

Administrative Contact:

Zhifeng, Mi 3kman@163.com

Room2105,Bloc 6,Hengbao

Huating,NO145 Baohua Road

Guangzhou, Guangdong 510140

China

13434289362

 

Technical Contact:

Zhifeng, Mi 3kman@163.com

Room2105,Bloc 6,Hengbao

Huating,NO145 Baohua Road

Guangzhou, Guangdong 510140

China

13434289362

 

Domain servers in listed order:

NS1.SITEREPTILE.NET

NS2.SITEREPTILE.NET

 

 

Registry Status: REGISTRAR-LOCK

Registry Status: clientDeleteProhibited

Registry Status: clientRenewProhibited

Registry Status: clientTransferProhibited

Registry Status: clientUpdateProhibited

 

Domain Name: MYMUSIA.COM

Registrar: GO DADDY SOFTWARE, INC.

Whois Server: whois.godaddy.com

Referral URL: http://registrar.godaddy.com

Name Server: NS2.SITEREPTILE.NET

Name Server: NS1.SITEREPTILE.NET

Status: REGISTRAR-LOCK

EPP Status: clientDeleteProhibited

EPP Status: clientRenewProhibited

EPP Status: clientTransferProhibited

EPP Status: clientUpdateProhibited

Updated Date: 05-Jul-2006

Creation Date: 28-Jun-2006

Expiration Date: 28-Jun-2007

Link to comment
Share on other sites

:) LOOOOLLL acum m-am prins de unde aducea cineva jem-urile alea albe la 300$ :)

 

 

mi-as lua o saracie d'aia ca sa o atarn pe perete... ar arata fain :)

 

oricum sunt facute cu picioarele, cel putin modelele ibanez.... inafara de jem-ul galben, toate pickguard-urile sunt oricum numai bine nu facute si la alte 2 sunt si corpurile prost realizate... cam greu sa-ti iei teapa... oricum, funny treaba

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

:) LOOOOLLL acum m-am prins de unde aducea cineva jem-urile alea albe la 300$ :)

mi-as lua o saracie d'aia ca sa o atarn pe perete... ar arata fain :)

 

oricum sunt facute cu picioarele, cel putin modelele ibanez.... inafara de jem-ul galben, toate pickguard-urile sunt oricum numai bine nu facute si la alte 2 sunt si corpurile prost realizate... cam greu sa-ti iei teapa... oricum, funny treaba

 

Uite un review aici...eu nu ma pronunt...dar sincer mi-asa lua una numai de tablou, vorba ta. http://reviews.ebay.co.uk/Chinese-quot-Gib...000000001716296

Aaa, si am auzit azi la stiri ca din 2007 cresc taxele la importuri din America, China...dar scad la produsele din UE si Ucraina. Mai stii, poate se fac chitare si la Cernobal (cu doze radioACTIVE) si scapam si mai ieftin, cel putin la transport si vama...

Link to comment
Share on other sites

dupa cum ziceau tudor.,theo si mr jackson, la 5ron nu e tzeapa, ganditi-va ca macar afla o tara intreaga si nu numai care-i faza cu astfel de chinezarii, poate avem o surpriza placuta, si cea achizitionata din banu public poate fi pastrata fie pt un concurs, fie pt chestii gen jam-uri etc...daca e o tigaie infecta, ii dam foc, o facem bucati si o aruncam la ambasada chinei

Link to comment
Share on other sites

Interesant review-ul ala. Sunt din ce in ce mai curios. Mai bag 5 lei :)

 

Bineinteles ca am intalnit si vreo cateva articole contra. De fapt, in total, am dat peste vreo 8 articole contra si 3 pro. Insa in articolele contra isi spun parerea cei care nu agreeaza copiile in general sau cei care probabil au de pierdut de pe urma chinezului. Sigur, chinezul nu poate sa concureze in gama Gibson, dar in cea Epi, e destul de atragator. Un singur post negativ se refera strict la chitara si suna un pic cam a SF. Tipul afirma ca a cumparat o chitara de la d-nu chinez si ca respectiva chitara se dezmembra "natural", ca era facut din lemn prost si cu finisare de mantuiala. Totusi, ce am observat, NIMENI nu se plange ca nu ar fi primit chitara...Eu zic sa ne grabim ca daca intram in UE si cresc taxele, nu mai apucam noi Gibson, fie el si chinezesc. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.