www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

despre POD XT Live si ZOOM G9.2tt


Recommended Posts

Cine are/a avut/cantat pe ele, e rugat sa-mi spuna cum suna, cum le foloseste (prin amp sau direct in mixer) si orice alte detalii. Merci anticipat.

 

 

Sincer, Zoom G9.2 nu ºtiu cum sunã, dar l-am vãzut în magazin ºi prima impresie a fost cã e ca dimensiuni mai mare decât Pod XT Live (probabil ºi mai greu :) ). Poate te-ar ajuta review-urile user-ilor de pe Harmony-Central pt. informații despre sunet ºi lampa minune din el :) , sau poate are vre-un forumist ºi-ți poate da detalii.

 

Cât despre Pod XT Live pot sã-ți spun cã dețin unul, de puțin timp ce-i drept, dar sînt f. mulțumit de el. Am avut în posesie ºi am folosit Korg Ax 1500G ºi 3000 G, Boss Me-50 ºi Gt-6, Zoom G2.1, dar Pod XT Live-ul e peste acestea. Încã nu am avut timp sã vãd tot ce poate, dar am constatat cã are ce-a mai bunã pedalã de wah din câte am vãzut pânã acum pe procesoare. Simulãrile de amp ºi celelalte efecte sînt iarãºi de f. bunã calitate. E relativ uºor de lucrat cu el, mai ales dacã ai mai lucrat cu procesoare. Are pedale dedicate pt. amp, stomp box, modulation ºi delay care le poți cupla sau decupla în timp ce cânți fãrã sã fii nevoit sã schimbi patch-ul. ªi ar mai fi ... dar momentan nu am timp sã le enumãr pe toate. Eu ți-l recomand cu cãldurã :)

 

cum le foloseste (prin amp sau direct in mixer) si orice alte detalii. Merci anticipat.

 

A, ºi sã nu uit - sunã bine atât prin amp, cât ºi direct în mixer :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.