www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

~ A few songs ~ Alexandra Ivan


Guest songbird
 Share

Recommended Posts

Guest songbird

Soarele meu (2001)

Alexandra_Ivan___Soarele_meu.mp3

 

Daca ma iubesti (2001)

Alexandra_Ivan___Daca_ma_iubesti.mp3

 

Eden (2003)

Alexandra_Ivan___Eden.mp3

 

Mihnea Irimia & JD vs. Alexandra Ivan - Chaunts (2005)

Mihnea_Irimia___J.D._vs._Alexandra_Ivan___Chaunts_demo.mp3

 

GABBO feat. Alexandra Ivan - Can't get enough (2005)

GABBO_feat._Alexandra_Ivan___Can__t_get_enough.mp3

 

Le monde est stone (2006)

Le_monde_est_stone.mp3

 

Leave your comments.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

.....vorbeste si tu cu DJ care s-au ocupat de sunet sa foloseasca un de-esser pe vocea ta sau macar un popper-stopper ...... nu vreau sa fiu rautacios .......asta am eu de spus.......succes......

Edited by Izzy Waan
Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Depinde la care piese te referi... "Eden" (implicit "Can't get enough") si "Le monde est stone" sunt inregistrate la mine acasa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

ai cerut o parere - ti-am spus-o......stai linistita, canti bine , chiar daca nu e genul dupa care ma omor......daca ai stii tu cate greseli am facut eu...... :) bine ca nu le-am pus toate pe forumul asta..... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

:) Disco?!...

 

Ca sa fiu mai clara, piesele pe care am avut ocazia sa le inregistrez nu sunt neaparat definitorii pentru stilul meu (de acum). "Soarele meu" poate fi privita ca o balada pop-rock, "Le monde est stone" este pop-rock la origini (doar ca fiind a capella, nu-ti poti da seama). Oricum, tine mult de felul cum sunt orchestrate cantecele. Dar ma rog... disco???

Link to comment
Share on other sites

Vezi cum te poti insela? Am citit mai intai ce au scris colegii mei de forum si credeam ca esti o fata care doar "incearca" sa cante.

 

M-am inselat din fericire. Imi place mult vocea ta, tonul tau. A, si muzica imi place, cu toate ca eu ascult si fac alta muzica...

 

Bravo! Salutari la Oradea.

 

(am incercat sa intru pe pagina ta dar nu merge)

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Multumesc pentru apreciere, Killahead. Nu pot multumi pe toata lumea, dar ma bucur ca ti-au placut piesele mele. Hopefully, in curand voi inregistra si eu un material care sa ma reprezinte cu adevarat, ma refer la compozitii din ultimul an, care nu au fost inca orchestrate.

 

* Imi cer scuze pentru pagina, banuiesc ca sunt mici probleme la serverul home.ro, asa ca o sa dau adresa directa: http://www.pso.ro/alexandra

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Eden (Nearfield Magical Remix)

 

Alexandra_Ivan___Eden__Nearfield_Magical_Remix__2.mp3

 

Track-ul "Eden" a fost remixat pentru a treia oara, de aceasta data de Alex Name din trupa portugheza Nearfield, care a fost incantat de "Eden" si a creat "The magical remix".

 

Alex si cu mine ne-am cunoscut prin intermediul sitului SellABand; aceasta colaborare mi-a fost propusa acum numai 2 zile, timp in care talentatul artist a lucrat la partea instrumentala a remixului, construind-o in jurul vocii mele. Urmatoarea noastra colaborare va lua o alta forma: eu voi compune linia melodica vocala dupa armoniile lui... astept cu nerabdare!

"Eden" a fost inregistrata pe cand aveam numai 16 ani, acasa, pe un microfon de proasta calitate. Cu toate acestea, a reusit sa impresioneze multa lume, intre care Florin Gabor, cunoscut sub numele GABBO, care a remixat "Eden" in 2005, schimbandu-i numele in "GABBO Music". La inceputul anului 2006 a creat o varianta superba a piesei, numita "Can't get enough".

 

Mai multe despre Nearfield: http://www.myspace.com/nearfield

SellABand concept & me: http://www.sellaband.com/alexandra-ivan

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Joi, 23 noiembrie, la ora 10:00 dimineata, pe TVR 2: fiti pe receptie, voi participa la Tonomatul DP 2!!! Am fost selectata de pe portalul MyBand sa particip la emisiune, alaturi de alti 3 artisti... fiti alaturi de mine, votati! - sprijinul vostru ma poate aduce intr-un studio profesional pentru a-mi inregistra piesele!!!

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Thank you, Theo - am votat si eu pentru Serafic.

 

By the way, se voteaza in timpul emisiunii prin SMS :)

Edited by songbird
Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

Am fost la emisiune! A fost super-bine, zic eu, am primit 240 de voturi si sunt la egalitate cu trupa Red-Blonde.

Prin urmare, joia viitoare se va face departajarea, tot prin votul publicului. Vom fi supuse la probe-surpriza care sa ne testeze talentul si spontaneitatea :) Asadar...

 

VOTATI JOI DACA VA PLACE MUZICA MEA!

Comentarii la http://www.myband.ro/Alexandra-Ivan

 

*** Daca ati pierdut emisiunea sau doriti sa o revedeti, click aici.

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chiar acum am dat drumul la emisiune, comentarii dupa...

........

Asa, m-am uitat. Da, mi-a placut mult de tine, te-ai descurcat bine acolo. Nu mi-a placut neaparat ca incercau sa te bage pe "sina" happy-happy-sunshine, dar na, se pare ca asa se cere.....

 

Citat: "ce nu e comercial, nu exista" Bullshit!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird
:) Thanks for watching! Mi-ar fi placut sa cant si cele doua melodii pregatite cu Mike Thomas dar n-a mai fost timp :) - data viitoare!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest miriapod
mie tot nu-mi place, de ce o fi mixat-o si a 3--a oara? parca ascult o placa veche si zgariata, vocea o fi ea minunata dar unde e?

P.S. tot nu inteleg ce cauta chestia asta pe site-ul de roakeri chitaristi... parerea mea, hac... :)

poate ar trebui sa te abtii sa comentezi ce nu intelegi :)

asteptam piesele alea :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.