www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Keyboard Covers


Leftie
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Am decis sa fac un topic in care toata lumea poate sa posteze coverurile pe care le fac la clape.

 

Incep eu cu un cover la Feeling Good- varianta Muse.

 

Tobele le-am facut, dupa modelul original, in Studio drummer. Clapa a doua, cea care canta melodia vocala, am tras-o separat.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E bunicel. O singura remarca daca-mi permiti... Piesa are niste momente in care creste in intensitate si ma asteptam sa 'musti' din clapa la un moment dat. A fost un pic cam prea plana interpretarea, parca asteptai sa se termine sa pleci acasa :) Cu atat mai mult pentru o piesa care se cheama "Feeling Good". Gresesc? :) Probabil e si influenta anilor de studiu in care ai cantat numai muzica clasica. Oricum e ok.

 

Uite un alt cover de la Muse. E drept ca e alta piesa, dar parca te baga un pic mai mult in stare:

 

Daca esti pasionata de pian (si de cover-uri la pian) ar trebui sa o stii pe tipa. O geniala dupa parerea mea. Pentru cine vrea mai mult, aici.

 

Cat despre tine, baga mare ca suna fain. BTW, mi-a placut si Riders On The Storm

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fain cover, mai ales pentru cine stie piesa originala, bravo.

Mi-a adus aminte de 'Across The Universe' un film facut pe muzica The Beatles care include si piesa asta, o capodopera de film dupa parerea mea. Printre altii in distribuite apar nume ca Joe Cocker sau Bono. E un MUST SEE! Gasiti aici

-ul.

 

Scuza-ma ca-l promovez in topicul tau, dar ti-l recomand inclusiv tie. Daca ai ajuns sa asculti/canti 'She's so heavy' banuiesc ca ai trecut prin ceva Beatles pentru ca intr-adevar nu e una dintre cele mai cunoscute piese ale lor.

 

Asteptam si alte cover-uri.

Link to comment
Share on other sites

Mersi pentru apreciere :) Am ascultat destul de mult Beatles, ei sunt ca o enciclopedie muzicala, au si multe de umplutura dar si cateva faine, nu neaparat cele mai cunoscute.

 

Se gaseste tot filmul pe YouTube pentru cei interesati, eu inca n-am avut timp sa il vizionez complet, spre rusinea mea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.