www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Salut , Caut Vocalist !


mateiV
 Share

Recommended Posts

Salut ,

Caut un vocalist pe stilul Progressive metal in Bucuresti .

dupa cum am spus mai sus proiectul pe care doresc sa il pun pe picioare este bazat pe stilul progressive , cu influente de toate genurile , de la muzica orientala pana la alternativ . Am nevoie de un vocalist care sa fie open-minded, ar fi ideal sa aiba si un ambitus vocal cat mai larg. Sunt deschis la orce fel de voce , atata timp cat este gandita . Incercam sa tinem un nivel de intelegere , poate chiar prietenie in proiect , asa ca asteptam cu bratele deschise un nou membru . Directia in care vreau sa duc proiectul este pe stilul trupei Tool , Periphery , Red Seas Fire . Componenta proiectului este formata dintr-un vocalist un bassist un chitarist si un baterist . Am nevoie cat mai repede de un om deoarece avem planuri mari . Avem experienta de scena , precum si experienta de studio .

Am atasat si o melodie pentru ca sa fiu mai exact .

stept raspuns aici , sau pe facebook : Matei Vasilache , sau pe mail : matei.vasilache1@gmail.com

O zi/seara buna !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut, Matei, eu sunt Alex, am 20 de ani.

 

Cant cu niste prieteni intr-o trupa progressive/experimental/psychedelic/ceva rock de ceva timp si cand am vazut ce stil va propuneti n-am putut sa nu ciulesc sprancenele. Am compus versuri/linie melodica la destule melodii sa stiu cu ce se mananca si am si cateva iesiri sub centura (desi a trecut ceva timp).

 

In materie de voce, nu pot sa ma laud ca as fi vreun Maynard. Sunt bariton, am vreo 2.5 octave si inca invat tehnici, dar am progresat mult si inca mai e loc.

 

Atasez si un demo. Merita mentionat ca e inregistrat pe rece si fara backing asa ca am 2, poate 3 mici greseli. Either way, sper ca e destul sa-ti faci o idee.

 

 

Daca mai ai intrebari, sunt la un PM distanta.

Tool - The Pot.mp4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.