www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Freefest 2013 Ploiesti Anulat


sam
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Apai deh ... Cand era MotorRock venea o gramada de lume, era super atmosfera, etc. Dar probabil organizatorilor nu le-a ajuns, pentru ca unora nu le ajunge niciodata, si au zis ca in loc de roacheri jegosi care beau bere mai bine sa vina cocalari fitosi care beau whiskey. Asa ca au schimbat profilul festivalului. Dar ce sa vezi, cocalarii sunt la fel de jegosi ca roacherii, numai ca nu cumpara nimic ci vin cu bere la PET de acasa. Si daca nu mai merge treaba se anuleaza festivalul, iar vina e a ... publicului, bineinteles.

Edited by 24fret
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apai deh ... Cand era MotorRock venea o gramada de lume, era super atmosfera, etc. Dar probabil organizatorilor nu le-a ajuns, pentru ca unora nu le ajunge niciodata, si au zis ca in loc de roacheri jegosi care beau bere mai bine sa vina cocalari fitosi care beau whiskey. Asa ca au schimbat profilul festivalului. Dar ce sa vezi, cocalarii sunt la fel de jegosi ca roacherii, numai ca nu cumpara nimic ci vin cu bere la PET de acasa. Si daca nu mai merge treaba se anuleaza festivalul, iar vina e a ... publicului, bineinteles. Speculatii, desigur, dar eu am fost doi ani la rand si ma pregateam de al treilea cand m-am ingrozit de line-up-ul anuntat. De atunci nici nu m-am mai preocupat nici eu nici tovarasii cu care mergeam.

 

N-am mare lucru de adaugat. Ai punctat perfect. Sper sa-ti citeasca si cine trebuie post-ul si sa inteleaga ceva din asta...

 

O singura precizare: profilul festivalului pana sa se destrame nu a fost schimbat, ci 'diversificat'. Au fost atat de hulpavi incat au facut doua festivaluri intr-unul singur. Sub acelasi nume convietuiau MotoRock-ul vechi si un Drum&Bass fest sau ceva de genul. Au existat doua scene in acelasi timp si in aceeasi locatie (parcul Bucov). Erau atat de aproape incat in pauzele dintre piese auzeai ce era pe scena vecina si vice versa.

Evident si cu mizeriile aferente celor doua comunitati care se iubeau si nu prea... Mai aveau sa puna o scena de manele langa si e deja era 3 in 1.

 

Asa stiu romanii sa organizeze festivaluri... Cum bine ai spus, vina publicului...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.