www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doua Cabinete De Combo Taifun 50W (1 X 12")


Recommended Posts

Salut !

M-am gandit sa mai scap de scule care ocupa locul fara a fi folosite.

Prin urmare:

Se vand doua cabinete de combo Taifun 001 (50W), in stare foarte buna, cu imbracamintea intacta, plasa intacta, pastrate doar in casa, fara crapaturi, umezeala, etc. Marfa ruseasca, tanc. Nu au fost folosite, fiindca la scurt timp dupa achizitie (acum multi ani), amplificatoarele din ele au fost facute head-uri si folosite cu cabinete mai mari. Nu mai au manere, nici coltare (au ajuns pe head-uri). Unul din ele mai are inauntru un difuzor RFT de 12,5VA (L3401) 12", in stare buna, care se vinde separat cu 70ron, sau se da bonus la achizitionarea celor doua cabinete (240ron totul)

Imaginile sunt de pe net, ca exemplu (am doar camera VGA de la telefon, cu ea iese mai rau decat nimic).

post-20761-0-62016100-1365453583_thumb.png post-20761-0-49967600-1365453618_thumb.jpg post-20761-0-34830300-1365454008_thumb.jpg

Cine le doreste saptamana aceasta, are o reducere simpatica.

Contact : PM (verific zilnic)

Anunt valabil doar pentru Bucuresti, predare personala.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Supliment gasit recent - cele doua huse originale din panza de cort militar de 3mm grosime, cu decupaj pentru maner.

Cutii foarte solide, bune ca incinte pentru un mini-rig tower home-made (de-asta le-am si pastrat pana acum),

se pot face si closed-back cu minim efort.

Deci: doua cabinete 1x12", cu cele doua huse originale, bonus un difuzor RFT L3401- totul 200ron pe perioada Sarbatorilor.

Pentru doua astfel de incinte, numai materialul brut (placaj, tolex, plasa) luat din magazinele de bricolaj costa deja mai scump.

Sarbatori Fericite !

Edited by project
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut !

Am scos boxele la aer dupa o odihna de cativa ani, si am descoperit ca ambele plase s-au degradat usor in timp. Se pot folosi, dar pentru un aspect 100% elegant, merita a fi inlocuite. Restul este in starea initiala.

In curand se vor putea vedea si imagini reale cu ambele boxe, husele si difuzorul RFT.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.