www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Set Tobe Tama,cinel Zildjian,premier Maple Gretsch,aax-Ride


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: CLUJ-NAPOCA


Contact: cristiantudor72@yahoo.com


Link producator: Tama,Zildjian,Gretsch


Accept schimburi: Accept schimburi
1. Salutare,cum spune si topicul,vand acele obiecte;

Set Tama ImperialStar ,cumparat anul 2011,septembrie ;un set clasic;prem-14'' (5,5) ; tomuri-12-13'',cazan-16'',,toba mare-22'';

Culoare,negru Stative;cinel-girafa,cinel-clasic,stativ-premier,stativ fus,scaun-Tama.

 

Fete;Remo powerstroke 3,la toate corpurile.

PRET SET TOBE TAMA = 1.800 LEI.

 

2. Premier maple, Gretsch,cordar lat; Prosound bronz, fete Evans (bataie+rezonanta) editie limitata= 220 eur.

 

3. Cinel Zildjian-A custom, Fast crash-17'' =170 eur.

 

4. Ride-AAX- Stage Ride-22'' =150 eur.

 

5. Fus Paiste 101-14'' Trade Mark-scris albastru in cond.f.bune =120 eur.

 

Deasemeni,accesorii tobe;brat cinel tama,brat single tom,tama multiclamp,set cinele TROWA-GDR.

 

Astept ofertele voastre,reclamatii,sugestii la tel; 0740.773.701 sau e-mail cristiantudor72@yahoo.com

 

 

RESPECT!

post-17514-0-20279000-1364928098_thumb.jpg

post-17514-0-32627000-1364928122_thumb.jpg

post-17514-0-92715900-1364928145_thumb.jpg

post-17514-0-73183200-1364928161_thumb.jpg

post-17514-0-79501200-1364928172_thumb.jpg

post-17514-0-97273500-1364928190_thumb.jpg

post-17514-0-78668400-1364928249_thumb.jpg

post-17514-0-40291200-1364928263_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fusurile cu Trade Mark-ul albastru s-au fabricat intre '74 -'79. E drept ca, spre deosebire de astea din ziua de azi (care-s facute din alama), cele vechi se faceau dintr-un aliaj nichel-argint, deci clar sunau mai bine. Dar si atunci, seria 101 era cea mai entry level serie de la ei si erau extrem de ieftine. Super ieftine. Pun pariu ca au fost 120 de euro noi.

 

Deci mi se pare exagerat pretul pe care il ceri.

 

Spor la vanzare, dar nu cred ca o sa-l dai cu pretul asta.

Link to comment
Share on other sites

Salutare, cand voi merge la sala voi face cateva foto,insa cinelele sunt foarte flexibile , chiar inainte de ale posta pe site,le-am analizat,mare lucru nu prea poti scoate din ele,insa ...am ajuns la concluzia ca au un sunet de china,sustain bun si sunet de efect,incovenientul lor este ca au o culoare argintie,mata; aliaj de nichel+ argint.

Ride-ul este fisurat la clopot 1cm, voi incerca sa le curat un pic, cu solutie Dunlop,sa vad efectul acestuia, deoarece eu nu am folosit aceste cinele,le-am primit odata cu achizitionarea unui set de tobe vechi, cred ca Doina erau,am dat ceva banuti pe ele,si ulterior le-am donat cuiva,oprindu-mi aceste cinele.

 

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Guest andrei.popa23

Salut, ma intereseaza premierul. Din poze am vazut ca are niste mici uzuri pe knob-urile de acordare. Altceva in afara de asta mai exista? Vreo alta problema?

Link to comment
Share on other sites

Salutare,pt. ANDREI POPA--- afara de cele sesizate de tine nu are absolut nimic,premul este asa cum se vede in foto real.

pt. AVEDIS ---fiind foarte dur in afirmatii,pt. detalii(mentionez ca aceste cinelele le am de mult timp) ~4 ani,pe ele am invatat,insa cu trecerea timpului le-am (aruncat,le-am pus bine).Dupa o curatenie am dat de ele prafuite si chiar pcte mici de oxidare. Initial, mi-am spus ca le pot da cuiva la pretul afisat,insa ,dupa studierea acestora am realizat ca probabil nu-si fac banii,si mai mult prefer sa le tin stocate,probabil voi face ceva cu macar unul din ele; un china ,un splash etc.,DE aceea dragul meu AVEDIS, sunt BESTIAL ca ti-am detaliat,asa printre putinele randuri,un asa zis istoric. IN CONCLUZIE; aceste cinele nu mai face obiectul vanzarii!

 

RESPECT!

Link to comment
Share on other sites

mersi pt precizari, crysy ! onoarea e de partea mea ! totusi , fiind sigur ca esti un tip ok , imi asum riscul sa am o recomandare : da cinelele moca unui copil care vrea sa invete la tobe si nu are pe ce ; fa un copil fericit decat sa speri ca da cineva un ban pe asa ceva ; oricum nu te-ar face mai fericit aia 300 lei daca ar fi sa pacalesti pe cineva care nu se pricepe ; cu speranta ca ai inteles exact ce am vrut sa spun iti urez toate cele bune !

ps . mai mare atentie la acordul subiectului cu predicatul, mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.