www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedale BBE


Doctor X
 Share

Recommended Posts

Traiesc cu impresia ca Sonic-ul introduce niste armonice care erau deja acolo, la ampul pe lampi. E o ipoteza...

 

Sonic Stomp-ul nu prea 'introduce' armonice in stilul clasic de exciter (vezi Aphex) daca macar se poate asa ceva - din cate am inteles eu, el corecteaza 'viteza' cu care ajung inaltele si joasele la difuzor (pentru ca difuzoarele rapsund altfel la inalte si la joase), precum si compenseaza pentru pierderile depe cablu. Tehnologia e explicata un pic pe site la BBE.

 

Dupa ce rezolv cu gain-ul de pe amp (nu vad ce rol are butonul de bas daca tre' sa-l tin blocat la 0.5 ca sa inteleg ceva), ii mai dam o tura, ce ziceti? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
SI?? Ce s-a mai intamplat? Cum suna pana la urma? :) Merita?

Pai ce sa se-ntample? Mi s-a dus bateria la Sonic Stomp alaltaieri. :)

Serios vorbind, suna binisor amandoua: Cruherul e un distors cumintel, curat si fara zgomot. Sonic Stomp-ul curata sunetul un pic, in sensul ca ordoneaza frecventele care ajung la boxe. Dar pentru unii, asta poate insemna sa distrugi tonul natural al chitarei. :)

Vezi ca am pus ceva mostre p-aici, dar cand mai am timp mai pot sa fac, eventual si cu Crusher-ul.

De meritat? Au costat totusi putin cam mult. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.