www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Morley Vintage Pedals


boondak
 Share

Recommended Posts

salutari

 

dintr/o pura intamplare am intrat in posesia unei pedale Morley tel ray Pro Flanger. din cate am mai citit pe ici pe colo seria tel ray s/a produs intre 75 si 83 in North Hollywood California si este destul de greu procurat in vremurile astea.

pedala este mai mare decat un wah morley modern si ca si celelalte din seria tel ray(delay, reverb , chorus, phaser, wah, volum) este destul de complexa si dotata cu pedala de expresie si se alimenteaza la retea.

 

informatii sunt destul de putine asa ca daca mai are cineva ceva asemanator va rog sa puneti aici poze , pareri etc

post-1063-0-70330800-1364383215_thumb.jpg

post-1063-0-76171600-1364383239_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

am facut un test cu unealta in cauza si sunt placut impresionat. nu am mare experienta in ce priveste efectele dar asta stie sa faca multe lucruri . de la flanger la un fel de autowah, de la rotary speaker la ring, poti modifica viteza in timp real cu ajutorul pedalei sau poti, tot cu ajutorul pedalei sa introduci efectul dupa modelul folosirii pedalei de wah.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.