www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala Espresie Pentru Zoom G2Nu


alinu_tau
 Share

Recommended Posts

Zilele astea am tot umblat dupa o pedala de espresie pentru un procesor Zoom G2Nu si cand m-am dus la guitarshop aveau si pedala (de la Fender 240 lei) si procesorul in cauza ca sa o incerc. N-am avut ce incerca ca nu reactiona deloc, nu aparea in meniu nimic, pedala avea si 2 leduri care ziceau ei ca ar fi trebuit sa se aprinda... nimic. Pedala in cauza avea un cablo mono. Oare la Zoom e nevoie de cablu stereo? Pedala avea 2 mufe de intrare, am incercat in abele, tot nimic. Sau oare sa mearga numai cu pedala de expresie de la Zoom? Ma puteti lamuri ce ar trebui sa iau, sau daca procesorul asta merge cu asa ceva, sau mufa "control in" o fi doar pentru un footswich? Vreau si eu sa fac "whammy" daca s-ar putea cu acest procesor :) Deocamdata nu am cumparat nimic.

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

am un G2G (de vanzare) folosesc cu un proel pvp-16L,merge perfect. are cablu,Jack stereo

 

Sa nu ma intelegeti gresit, eu procesorul il am de ceva vreme, imi trebuie pedala de expresie la el. Zici ca merge cu pedala aia? Vad ca are cablu stereo...

Da ii fain ca angajatii si de la guitarshop si de la mcmusic cluj is mai prastie ca mine :P

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.