www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

romania adera la urss, poate chiar la imperiul habsburgic


vektor

Recommended Posts

Guest W:W:JigSaw

NU VA FI VOTAT CU SIGURANTA ;)

Dupa cum se vede...incep "pregatirile" pentru un protest...

Si cu manelarii cum raman?????Bine...ei nu pot fi cenzurati cu muzika lor de...kko :):):)B););):o

Eu si prevad asta...absurditatea: daca se aproba legea asta de kko...va fi o mare de "sange"

[nu conteaza detaliile...cuvantul "sange" e de ajuns ;) ]

Oricum...se fac nedreptati aici...NORMAL CA NU E CORECT...ca si cum ar dat kick pe retea...la orice cuvant ;)

Cine vrea...vine pe 28 Octombrie 2007... IN FATA GUVERNULUI IN PIATA REVOLUTIEI

[k-lumea...su nimerit si locul :( ]

 

Ma corectez...si cer scze... ;)

pe 28 Octombrie 2006 IN FATA GUVERNULUI IN PIATA REVOLUTIEI

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

NU VA FI VOTAT CU SIGURANTA :o

Dupa cum se vede...incep "pregatirile" pentru un protest...

Si cu manelarii cum raman?????Bine...ei nu pot fi cenzurati cu muzika lor de...kko :):):)B););):o

Eu si prevad asta...absurditatea: daca se aproba legea asta de kko...va fi o mare de "sange"

[nu conteaza detaliile...cuvantul "sange" e de ajuns ;) ]

Oricum...se fac nedreptati aici...NORMAL CA NU E CORECT...ca si cum ar dat kick pe retea...la orice cuvant ;)

Cine vrea...vine pe 28 Octombrie 2007... IN FATA GUVERNULUI IN PIATA REVOLUTIEI

[k-lumea...su nimerit si locul :( ]

 

Ma corectez...si cer scze... ;)

pe 28 Octombrie 2006 IN FATA GUVERNULUI IN PIATA REVOLUTIEI

 

Off the record, Guvernul nu e in Piata Revolutiei... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest packardb

NU VA FI VOTAT CU SIGURANTA ;)

Dupa cum se vede...incep "pregatirile" pentru un protest...

Si cu manelarii cum raman?????Bine...ei nu pot fi cenzurati cu muzika lor de...kko :):):)B););):o

Eu si prevad asta...absurditatea: daca se aproba legea asta de kko...va fi o mare de "sange"

[nu conteaza detaliile...cuvantul "sange" e de ajuns ;) ]

Oricum...se fac nedreptati aici...NORMAL CA NU E CORECT...ca si cum ar dat kick pe retea...la orice cuvant ;)

Cine vrea...vine pe 28 Octombrie 2007... IN FATA GUVERNULUI IN PIATA REVOLUTIEI

[k-lumea...su nimerit si locul :( ]

 

Ma corectez...si cer scze... ;)

pe 28 Octombrie 2006 IN FATA GUVERNULUI IN PIATA REVOLUTIEI

 

Vei fi surprins(a) cand vei vedea ca se va aproba si va intra in vigoare prin nu stiu ce ordonanta de urgenta. De ce a aparut proiectul asta de lege? Pentru simplul fapt ca au fost lezate mai multe personane ...

Dupa cum spuneam si in celalat topic ...voi ati cam pierdut ideea de libertate ... esti liber sa faci ce vrei ATATA TIMP CAT NU-I LEZEZI PE CE-I DIN JURUL TAU (unde ideea de lezat este mai clar definita in lege)...deci Criminalul NU ESTE LIBER SA-TI DE-A IN CAP...

La fel de normal este si ca lumea sa nu-si bata joc de valorile tale spirituale ...pana una alta, Romania inca este o tara Ortodoxa ...

 

Manelarii ...multi dintre ei, lezeaza limba romana ...nu valori spirituale ...religioase ... Faptul ca-si bat joc de orice regula gramaticala nu va face niciodata subiectul unui proiect de lege oricat mi-as dori.

 

Stii foarte bine, ca nimeni nu-ti da kick de pe retea la orice cuvant ...si legea nu asta vizeaza ...in schimb, daca pe irc te apuci sa injuri lumea, vei lua ban automat ... DE CE? ...PENTRU CA AI MOLESTAT VERBAL PERSOANE :o

 

Protestele voastre nu au nici 3% din decizia aprobarii acestei legi.

Link to comment
Share on other sites

ideea e ca se exagereaza extraordinar de mult. tie cum ti-ar pica sa afli ca ti s-a anulat nush-ce concert, pe motiv ca muzica ta ofenseaza valorile culturale/religioase ale unei tari? nu ca ai ramane cu gura cascata?

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

ma nush acu , de exemplu daca am un tricou "urasc proºtii " ar trebui sa fiu arestat ? ca sunt mulți si îi lezez ?

 

Nu este acelasi lucri ... din nou, legea se refera la lezarea valorilor religioase.

 

ideea e ca se exagereaza extraordinar de mult. tie cum ti-ar pica sa afli ca ti s-a anulat nush-ce concert, pe motiv ca muzica ta ofenseaza valorile culturale/religioase ale unei tari? nu ca ai ramane cu gura cascata?

 

Theo in primul rand nu este vorba de anularea concertului, mai degraba nularea melodiilor. Probabil ca se anuleaza formatia in momentul in care numele acesteia contravine legii ...

 

Deci, mai corect, daca o tara mi-ar cere sa nu interpretez o anume melodie ...melodie care clar incalca o lege, atunci mai mult ca sigur nu as interpreta-o ...dar sincer, personal, mi-as masura cuvintele transmise publicului ...

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Pe mine ma sperie ideea ca MISA si Scientologia vor putea fi protejate de asa ceva.

Dar astia ce inteleg prin "religie"? Ca... si satanismu poate fi... un fel de religie.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma puteam abtine sa nu comentez, ca deh, sunt si eu om... :)

1. Articolul din proiectul de lege este extrem de ambiguu si general. Fiecare poate interpreta cum vrea si, cel mai grav, cum il duce capul...

2. Tocmai prin faptul ca este extrem de confuz si ambiguu si tembel formulat si tot asa, se poate lejer utiliza ca baza pentru orice excrementatie ideologica, actionala etc. Si eu pot spune ca unu cu simbolul hippie e satanist si ma lezeaza. Daca as fi dereglat mental. Oricum fanaticii religiosi nu sunt intregi la minte.

3. In general se pot face facil confuzii (ami mult sau mai putin voite si impuse) intre defaimare, caricaturizare etc. Am libertatea de a caricaturiza orice forma de religie vor retelele mele de neuroni, fara a implica ca defaimez pe cineva. Asta cu defaimatul etc tine de intepretare, si fiecare interpreteaza cum il duce capu, si asta e grav.

4. Proiectul de lege e ceva gen psihiatrie politica. Cine contrazicea comunismul era nebun. Deci mars la spital cu ala.

 

Deschideti va rog ochii. In spatele oricarui act stau interese mult mai complicate, fie anterioare si determinatoare, fie ulterioare. Chiar dc proiectul sa zicem ca e de buna credinta, asta nu va impiedica utilizarea lui ulterioara pt cretinatati de tot felul. Un fel de cruciada = ma animalule si ereticule, prin insasi existenta ta defaimezi religia mea.

Bine a spus care a zis ca principala cauza a razboaielor este religia, prin extensie doctrinile intepenite vulgar in prostia megalomaniei.

 

LA NIVEL DE IDEI, NU SE APLICA PRINCIPUL DEMOCRATIEI - FACI CE VREI, DAR SA NU LEZEZI PE CELALALT. DE CE? SIMPLU. ORICE AI FACE, IDEILE TALE VOR LEZA IDEILE ALTUIA. UNA ESTE SA TE ABTII SA TRANSFORMI ACTIONAL O IDEE, DORINTA (SA NU DA MUZICA LA MAXIM, SA NU SCUIPI PE STRADA ETC), ALTA ESTE SA TE ABTII DE LA MANIFESTAREA DECENTA A UNOR IDEI. AM SPUS DECENT CA UNA ESTE SA SCUIPI PE UNU CA NU ESTI DE ACORD CU EL, ALTA E SA PORTI O DISCUTIE. Partea grava si intr-adevar damnabila este tot concretizarea lor in fapt, dar aici depinde de natura faptului. TOCMAI ASTA ARATA SENSIBILITATEA FENOMENULUI SI IMPOSIBILITATEA SURPRINDERII REALE A UNIE ESENTE CORECTE PT O LEGE ECHITABILA CARE SA NU INCALCE DREPTURILE OMULUI.

 

NU TE POTI LUA DE MINE CA PORT TRICOU CU CRUCI INTOARSE ETC. FIINDCA NU MA ADRESEZ TIE. ESTI LIBER SA NU PRIVESTI. EU UNUL SUNT SATUL DE DEFAIMAREA PE CARE O FAC REPREZENTANTII RELIGIILOR IN GENERAL UMANITATII. PAI HAI SA-I INTERZICEM.

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

NU TE POTI LUA DE MINE CA PORT TRICOU CU CRUCI INTOARSE ETC. FIINDCA NU MA ADRESEZ TIE. ESTI LIBER SA NU PRIVESTI. EU UNUL SUNT SATUL DE DEFAIMAREA PE CARE O FAC REPREZENTANTII RELIGIILOR IN GENERAL UMANITATII. PAI HAI SA-I INTERZICEM.

:) ok, o sa-mi fac tricou pe care o sa scrie, "toti Andreii sug ****". Cui nu-i convine, sa nu se uite, nu? ...Uite ca nu functioneaza asa ...pentru ca ma plimb pe DRUM PUBLIC ...si asta implica anumite restrictii ...la mine in casa pot sa-l port fara probleme ...dar pe strada contravin unelor norme morale si legislative...

 

Sunt de acord ca este un pic cam ambigu proiectul de lege ... dar una e asta, si alta e ...IMI LIMITEAZA LIBERTATEA /:)

 

Note: Imi cer scuze pentru fraza cu Andreii ...este doar un exemplu. Nu voi face un astfel de tricou, nu voi comercializa un astfel de tricou. Prin fraza de mai sus nu instig la folosirea, comercializarea sau inscriptionarea unui astfel de tricou.

Link to comment
Share on other sites

e cu schepsis chestia asta...feedback: romania este o tara seculara, dar prin faptul ca interzice concerte si mainfestari <ROCK> este o tara ortodoxa...hmm...ma intreb daca devine *mai* ortodoxa daca interzice concertul cannibal corpse :iwonder:

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

e cu schepsis chestia asta...feedback: romania este o tara seculara, dar prin faptul ca interzice concerte si mainfestari <ROCK> este o tara ortodoxa...hmm...ma intreb daca devine *mai* ortodoxa daca interzice concertul cannibal corpse :iwonder:

 

Nu, probabil ca nu devine mai ortodoxa, dar poate se micsoreaza viteza de degradare a simbolurilor religioase ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.