www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reclamatie


Guest adaptive_man
 Share

Recommended Posts

Guest adaptive_man

Ma adresez adminului principal al acestui site cu rugamintea sa nu fiu tras la raspundere pentru faptele altor persoane.

Dupa ce am fost acuzat pe presupuneri de catre userul Oancea Catalin , am lamurit problema cu acesta prin telefon iar apoi am trimis un mesaj adminului Razvan S. (vezi poza 1)

 

Dupa ce am primit acest raspuns am dorit sa il mai intreb daca userul Oancea Catalin va posta ca a facut o confuzie va sterge mesajele SURPRIZA !!!! Am fost blocat (vezi poza 2) .

 

Vreau sa i se reaminteasca lui Razvan S. ca functia de administrator de forum aduce niste responsabilitati si nu doar posibilitati.

Il rog prin acest topic sa nu mai ia decizii(block) pana nu intoarce situatia pe ambele parti.

Astept un raspuns ferm , serios si la obiect.

Multumesc.mesaj_2.png

 

 

mesaj.png

 

Tin sa mai precizez ca userul Oancea Catalin va putea confirma cele spuse de mine iar vreau sa se stie ca placa mea audio Motu este doar unitatea spre vanzare , nu detin placa de conexiune pci424 si din cate am observat acel individ tepar o avea completa.

2 Eu locuiesc in Drumul Taberei iar acela la rahova.

Mai departe va rog pe voi sa decideti.

Link to comment
Share on other sites

Guest adaptive_man

Fara suparare, poti sa Lolãi cat vrei dar cand un user are probleme tu ca admin trebuie sa investighezi inainte sa iei decizii !

Consider ca asa este corect si NORMAL ,logic si moral!

Repet !Nu vreau sa fiu tras la raspundere pentru faptele altora!

Atat am avut de spus

 

 

p.s. de ce ai sters mesajul tau RAzvan S. in care scriai asa : """" I lol , HARD !!! """

Edited by adaptive_man
Link to comment
Share on other sites

Am fost sunat de userul adaptive_man si am avut o conversatie destul de civilizata. Doar acest aspect imi da un gand ca ar putea fi vorba de o confuzie la mijloc. Pe de alta parte, adaptive_man mi-a povestit cum ca zilele trecute a trimis cuiva din Iasi o orga pe care, dupa spusele lui, zice ca nu a ambalat-o corespunzator si ca destinatarul a returnat coletul dupa ce l-a verificat si a vazut ca orga avea 2 clape rupte/lipsa. Adaptive_man mi-a zis ca ar fi vina curierului dar userul rgc_apogee a mai avut reclamatii de acest gen, in care trimitea colete neambalate corespunzator si marfa ajungea deteriorata la destinatar. Dar la ce tepe a dat acel user, refuz sa cred ca doar lui i se intampla ca de fiecare data, marfa lui sa se "deterioreze" din vina curierului. Si aici sunt multe semne de intrebare, legat de aceasta orga ajunsa incompleta. O sa studiez problema mai in amanunt si revin cu probe. Pana atunci, cu scuzele de rigoare, nu-mi ramane decat sa spun ca hotul neprins este negustor cinstit.

PS:Daca cel care a returnat orga ar putea sa dea mai multe detalii despre adresa/numele expeditorului, eventual numarul de telefon al acestuia, ar usura mai mult treaba.

Link to comment
Share on other sites

Guest adaptive_man

Cosu corect mi se pare ca adminii, moderatorii si ceilalti din staff sa investigheze inainte sa ia decizii pripite.

Atata tot.

Pentru Oancea Catalin voi pune si 2 poze cu reclamatia facuta celor de la atlassib si cu clapa "deteriorata"

axiom.pngreclamatie.png

Link to comment
Share on other sites

Guest adaptive_man

Am vrut sa ii demonstrez lui Oancea catalin inca o data ca este in eroare

si nu este corect fata de mine sa fiu acuzat pe supozitii

Edited by adaptive_man
Link to comment
Share on other sites

Guest adaptive_man

Crede-ma ca si eu sunt mahnit dar nu am ce sa le fac ! Am prezentat acest caz nefericit ca sa fie vazut de Oancea catalin care iar a gasit un lucru asemanator : " Dar la ce tepe a dat acel user, refuz sa cred ca doar lui i se intampla ca de fiecare data, marfa lui sa se "deterioreze" din vina curierului."In poza mea se vede pe fundal ca am avut cutia ORIGINALA a clapei dar au jucat fotbal cu ea si acum nu isi mai asuma responsabilitatea!

Se mai intampla.Cer doar sa se stearga mesajele offtopic de pe vanzarile mele ca sa imi pot relua "activitatea" linistit

Link to comment
Share on other sites

Guest adaptive_man

Am atasat o poza in care arata o parte a adresei mele si o parte din numarul de telefon

inca o dovada ca este o eroare la mijloc si cer adminului sa stearga toate posturile in care sunt acuzat pe NEDREPT Poza.png

Link to comment
Share on other sites

Are careva o tigara?

 

Ca o idee... vad ca numai cururi rele s-au adunat pe acilea, fiecare cu parerea, useri a caror gura a luat-o inainte puternic, admini care le arata cat de destepti sunt ei si... inevitabil, un cuplu de nou veniti care au o problema legata de un produs... Daca a fost sa invat un lucru pana acum, e ca, atunci cand vine vorba de deal-uri, e aproape imposibil sa schimbi cuiva parerea, mai ales cand e de rau (vezi relatii cu clienti hehe... saracii oameni)... Dar atata timp cat nu a pierdut nimeni bani, parerea mea e ca ar trebui ca acest "cuplu" sa rezolve problema in liniste, eventual la telefon sau cum or pofti, dar in private... pe mine nu ma intereseaza cine are sau nu dreptate, ideea e ca sherlock trebuie sa analizeze bine treaba inainte daca vrea sa-i tina partea cuiva... Marlbs anyone? (make it 100s)

Link to comment
Share on other sites

Guest adaptive_man

Are careva o tigara?

 

Ca o idee... vad ca numai cururi rele s-au adunat pe acilea, fiecare cu parerea, useri a caror gura a luat-o inainte puternic, admini care le arata cat de destepti sunt ei si... inevitabil, un cuplu de nou veniti care au o problema legata de un produs... Daca a fost sa invat un lucru pana acum, e ca, atunci cand vine vorba de deal-uri, e aproape imposibil sa schimbi cuiva parerea, mai ales cand e de rau (vezi relatii cu clienti hehe... saracii oameni)... Dar atata timp cat nu a pierdut nimeni bani, parerea mea e ca ar trebui ca acest "cuplu" sa rezolve problema in liniste, eventual la telefon sau cum or pofti, dar in private... pe mine nu ma intereseaza cine are sau nu dreptate, ideea e ca sherlock trebuie sa analizeze bine treaba inainte daca vrea sa-i tina partea cuiva... Marlbs anyone? (make it 100s)

 

 

Chiar l-am sunat pe tip la 9 dimineata sa rezolvam problema , a spus ca e totul ok si apoi iar acuze.

Sper ca acum sa isi dea seama ca a gresit si sa nu mai acuze pe presupuneri!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.