www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Colaborare Metal


Guest Nasuke
 Share

Recommended Posts

Acum ca am si eu monitoare si am reusit sa fac un mix decent sa dau ceva mai special.

 

Am lucrat cu un chitarist din israel la melodia asta. El momentan nua are interfata asa ca am tras doar eu incat sa facem structura piesei. Va fi diferita varianta finala dar cam asta e forma. Solourile sunt trase doar de forma deci stiu ca sunt murdare dar sunt puse doar ca sa arat ideea.

 

Mai multe detalii gasiti in description

 

Pe langa melodie as vrea si niste pareri la mix :D

 

https://soundcloud.com/raizu-1/fall-of-babylon-shatter-the

Link to comment
Share on other sites

La chitara solo stiu ca mai trebuie volum dar le-am dat incet sa nu se auda atat de rau greselile. Bass exista si se aude destul de clar, L-am pus bine in mix sa se simta si l-am facut si sa taie putin cu inalte :D

 

Inaltele de la fus/cinele cam asa imi plac. Poate sunt eu mai ciudat ca pe mine nu ma deranjeaza, mi se pare ca sunt cum trebuie :D

 

De tras am tras printr-un m-audio fastrack mk II. Chitarile sunt 4 trackuri, 2 trase cu metal guitar gods 2 trase cu o combinatie de vst-uri. Bass-ul tot asa. Tobele sunt superior drummer cu equri facute manual :D

 

Si bassul e facut foarte diferit. Nu puncteaza aproape deloc, are in principal propria lui melodie.

Edited by Nasuke
Link to comment
Share on other sites

Sal

Stilistic vorbind,asta este o chestie destul de subiectiva,ce tine de gusturile fiecaruia.Dupa parerea mea,partea de inceput tine prea mult,adica se repeta destul de obsedant tema initiala,iar ritmul de pe acelasi pasaj,consider ca aglomereaza inutil si arunca frumusetea temei,undeva in spate.Nivelul tobelor(in special tobele mari)este foarte mare.Per total,o piesa destul de reusita,insa n'ar strica sa te joci putin si cu tertzele pe anumite pasaje.

Bravo si astept produsul final.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.