www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Teorie muzicala


matei90
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

Here we go again... bumbacule, calmeaza-te.

 

Sefule. Tu ai o mare problema cu conceptul de search (Google or otherwise). Cred ca s-a mai scris pe forum de cel putin 3 ori despre carti de muzica. Use the fcuking button, man.

 

On-topic: William Leavitt, A Modern Method for Guitar Ed. Berklee (dar daca o faci fara prof, o faci degeaba si aiurea). Neaparat arunca un ochi si pe Giuleanu, Introducere in Teorie Muzicala (am auzit ca se gaseste la Spiru Haret la cons)

Link to comment
Share on other sites

Here we go again... bumbacule, calmeaza-te.

 

Sefule. Tu ai o mare problema cu conceptul de search (Google or otherwise). Cred ca s-a mai scris pe forum de cel putin 3 ori despre carti de muzica. Use the fcuking button, man.

 

On-topic: William Leavitt, A Modern Method for Guitar Ed. Berklee (dar daca o faci fara prof, o faci degeaba si aiurea). Neaparat arunca un ochi si pe Giuleanu, Introducere in Teorie Muzicala (am auzit ca se gaseste la Spiru Haret la cons)

 

 

pai..... astea pe care le-ai enumerat sunt pentru incepatori;)...si in aia d l Berklee(pe care o am) sunt doar exercitii si melodii..cat despre searchul p RGC, eu n-am gasit niciodata ceea ce am cautat :)

eu caut o metoda de teorie AVANSATA... ms oricum, esti foarte amabil :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Ma, te pomenesti ca oi fi tu un mare zeu al chitarei. Berklee daca o faci calumea iesi mare om (dar sa faci toate cele 3 volume si sa le faci serios). Si din cate imi aduca aminte, Giuleanu e destul de avansata. Dar ma rog.. tu stii mai bine

Link to comment
Share on other sites

Ma, te pomenesti ca oi fi tu un mare zeu al chitarei. Berklee daca o faci calumea iesi mare om (dar sa faci toate cele 3 volume si sa le faci serios). Si din cate imi aduca aminte, Giuleanu e destul de avansata. Dar ma rog.. tu stii mai bine

 

 

nu sunt u mare zeu, de fapt sunt chiar incepator...in chitara, nu in teorie, si chiar imi cer scuze dak s-a inteles ca ma laud sau ceva, nu de altceva, dar nu prea am cu ce sa ma laud :( deci chiar imi cer scuze, nu vreau sa ma pun rau cu nimeni pentru simplul motiv k nu m-am exprimat bine... si acum revenind la topic, manualele pe care le-am vazut pana acum arata numai lucruri elementare si referitor la cele tecomandate de tine, m-a enervat titlul INTRODUCERE in teorie muzicala B). Cat despre metoda de la Berklee, dak ar avea explicatii ar fi perfecta.. dar nu are pentru ca este manual pentru berklee, adik profesorul explica si in manual sunt exercitii,adik dak incerc sa invat teorie din el nu am cum sa reusesc... din nou imi cer scuze pentru impresie... dar am si o scuza... deokmdata sunt nob in chitara :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Pai ti-am zis, Berklee-u sa il faci singur nu prea are sens (cred ca mai mult strica). Si legat de Giulean... aparentele sunt inselatoare.

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

Sefule. Tu ai o mare problema cu conceptul de search (Google or otherwise). Cred ca s-a mai scris pe forum de cel putin 3 ori despre carti de muzica. Use the fcuking button, man.

the thing is. daca esti prea pierdut in spatiu, nu stii nici ce cuvinte cheie sa folosesti, si e destul de importanta partea asta.

so give the man a hint or put a sock in it :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.