www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ciocarlia cintata la un jam session


chris_27
 Share

Recommended Posts

Super , mi-a placut ( a-mi place) foarte mult , foarte faina si atmosfera de jaming ,

 

am si eu dar nu am video , nu s-a nimerit sa filmeze careva , da trebe odata si odata si tot de la un club e mai ca lumea ..si e enervant rau cand trebe sa improvizezi in cateva secunde ce altfel ar tine 15 minute ( nici nu-i improvizatie ci un fel de intermezzo , nu e timp sa dezvolti o tema ca lumea )

 

http://www.acidplanet.com/artist.asp?PID=610167&t=7853

 

e scurtata rau ca sa aiba lumea rabdare sa o asculte caci am pus-o pe site american AcidPlanet , le-a placut..

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Extraordinare amandoua interpretarile!

Ma intreb ce piese populare mai pot fi adaptate la chitara electrica?

Nicu Covaci, am auzit, canta in concerte la chitara electrica Balada de Porumbescu.

Link to comment
Share on other sites

Si acum intrebarea de baraj de la incepatorul din mine... are cineva o tabulatura de la piesa asta? Si eu ma gandeam mai demult ca ar fi o idee foarte faina de cantat ciocarlia la chitara ... nu m-am gandit ca s-a facut deja.

 

 

 

Oricum, :) pentru interpretari!

Link to comment
Share on other sites

Si acum intrebarea de baraj de la incepatorul din mine... are cineva o tabulatura de la piesa asta? Si eu ma gandeam mai demult ca ar fi o idee foarte faina de cantat ciocarlia la chitara ... nu m-am gandit ca s-a facut deja.

 

 

 

Oricum, :) pentru interpretari!

O cint de citva ani dar de tabulatura pt. ea chiar nu stiu.Eu nu le prea am cu tabulaturile.dar se poate face una cu siguranta. :)

Link to comment
Share on other sites

Super , mi-a placut ( a-mi place) foarte mult , foarte faina si atmosfera de jaming ,

 

am si eu dar nu am video , nu s-a nimerit sa filmeze careva , da trebe odata si odata si tot de la un club e mai ca lumea ..si e enervant rau cand trebe sa improvizezi in cateva secunde ce altfel ar tine 15 minute ( nici nu-i improvizatie ci un fel de intermezzo , nu e timp sa dezvolti o tema ca lumea )

 

http://www.acidplanet.com/artist.asp?PID=610167&t=7853

 

e scurtata rau ca sa aiba lumea rabdare sa o asculte caci am pus-o pe site american AcidPlanet , le-a placut..

Am incercat sa ascult si varianta ta dar nu am instalate pluginurile de care am nevoie sa o ascult.mai incerc.

Mersi pt ce ai scris. :)

Link to comment
Share on other sites

Na ca am downloadat si am uploadat , am pus piesa , versiunea Ciocarlia in topicul Karpi deschis de Moisoiu caci acolo am mai pus linkuri , ( abia am gasit topicul )ca sa nu umplu forumul peste tot cu linkuri aiurea ce nu le mai gasesc nici eu.

Ti>am ascultat melodia...diferita de a mea ...totodata faina

Link to comment
Share on other sites

Ti>am ascultat melodia...diferita de a mea ...totodata faina

A mea este mai seaca caci estew cantata acasa pe PC si am urmarit sa fac backgroundul numai cu chitare dar sa-i dau gustul de taraf , erau separat mai bune soundurile dar apoi l;a mixaj se mai amesteca , mnai trebuie sa studiez problema cu mixajele.

Piesa ta este dintr-0un jam si a iesit foarte faina, normal ca backgroundul scade urca dupa cum s-a miscat omul cu camera ( adica cu microfonul de pe ea) dar are farmecul cantatuluyi live.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.