www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Caut Trupa De Metal Djent/progressive/metal


thestick
 Share

Recommended Posts

Pentru referinta, mi-ar place sa cant ceva gen:

 

Liquid Tension Experiment, Dream Theater, Periphery, Erra, Substructure, Disperse, Ever Forthright, Sithu Aye, Destiny Potato, Circles, The HAARP Machine, The Algorithm, Solution .45, Meshuggah.

 

Is curios daca sare cineva. Mai ascult cu placere un death metal clasic, nu prea imi place black metal-ul in schimb, iar *core-urile ma lasa cam rece, mare parte din ele. Am in cap un sound viu, care scoala din morminte, gen pantera, asincopat, cu ruperi de ritm, insa nu prea cred ca am cu cine, mai ales in zilele noastre. Am tot echipamentul necesar, si chiar un bass in plus.

Link to comment
Share on other sites

Adrian , vezi ca deja mergi off topic rau :))...la topicul "tonul" :)))

multa discutie...si acasa la apart sa nu deranjezi vecinii cu vol de camera nu il obtii, sau poate tu te refereai la sala unde poti da vol cat vrei :)

is mutle scule care fac ton de genu, daca poti da vol cum se cere

pentru acasa s-ar parea ca simularile - axe fx, digidesign 11 rack, line 6 pod hd etc, tocmai asta fac - incearca sa sune ca un amp de mare putere, captat cu microfon - adica cam ce auzi pe inregistrarile cu "tonurile" respective ;)

Link to comment
Share on other sites

compresor -> eq -> boss ml2 -> eq

 

trebuie sa stii si cum sa lovesti in coarda, si cat de tare sa apesi pe "taste".. nu suna cine stie ce, dar e un ton de care sunt destul de multumit. la mine zic ca smecheria sta in al doilea eq. nu e o reteta standard, e inventie proprie; ca sa obtii acel ton, iti mai trebuie un bass puternic care sa se tina dupa tine, si o pedala de bass care sa iti urmareasca stroke-urile. Chitara de djent singura suna de-a dreptul enervant..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.