www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Carte De Chitara ( Nu Guitar Book )


katurev
 Share

Recommended Posts

caut si eu o carte chiar daca nu propriu`zisa si ceva pdf ( o voi printa eu ). sa ma ajute sa invat putin din teoria muzicala , ca nu stiu absolut nimic.

 

ceva de genul http://www.guitar-book.com/guitar-method-book.htm

 

dar sa fie in romana, nu ca nu stiu engleza, dar nu ma cred chiar atat de expert incat sa ma apuc sa citesc carti in engleza.

O carte in romana care sa ma ajute sa invat si eu notele, acordurile.. teoria de baza si nu numai la chitara.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Si uite un raspuns off-topic, la intrebarea ta (tot off-topic).

 

http://www.unmb.ro/

 

Gasesti pe site toate informatiile necesare.

 

Despre media de intrare, nu pot sa-ti zic exact cum o fi acum, dar acum 16 ani (cand am dat eu admiterea) era in functie de locurile disponibile la fiecare sectie. Adica : degeaba ai obtinut nota 9 la admitere, daca erau disponibile doar 5 locuri, si au fost alti 5 inaintea ta cu note peste 9.01. Toti cei care ar urma dupa cei (primii) cinci ar fi considerati "cu taxa". E valabil si reversul - este posibil sa fie mai multe locuri decat candidati (unlikely), caz in care nu conteaza media - numai sa fie peste 6, care ar fi considerata "de trecere".

Daca s-au mai schimbat lucrurile, rog pe cei mai la curent sa ma corecteze, cu scuzele de rigoare.

 

Iar pe viitor, cauta sa deschizi un thread pentru conversatia ta, nu deturna alte threaduri, ca nu e frumos :).

Edited by Pontius Pillates
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.