www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Behringer Ab 200


adipablo
 Share

Recommended Posts

Daca ati folosit pedala,"strica" cu ceva tonul?

Eu vreau sa il folosesc ca sa preiau semnalul dintr un Roland gr55 si sa il duc atit in mixer cit si intr un tech 21.Cind am nevoie de ton de chitara,distors,drive,clenauri etc merg pe tech 21 si captare.cind am clape si alte minuni merg direct in mixer,pe difuri full range.Este ok?

Link to comment
Share on other sites

Este un semnal redirectionat prin switching electronic.

Am folosit Behringer (drive, eq, modulatie), am avut si T-Rex, Boss, Digitech etc si sunt convins ca nu conteaza ce scrie pe ele. Nu am renuntat la Behringer din cauza preconceptiilor care circula despre ei sau din cauza calitatii, ci pentru simplul fapt ca voiam alt ton (am renuntat de fapt la tot ce inseamna efecte de fabrica). Ia-ti cu incredere AB200. Nu are rost sa dai triplu pe ceva ce face fix acelasi lucru dar scrie altceva pe el.

Link to comment
Share on other sites

multumesc:)Vreau sa merg dublu cu patchurile,un rind setat pentru linie,un rind pentru amp\cabient de chitara.Si vad eu cum le folosesc,combinatiile clapa\dist a la nigtwish nu suna deloc bine pe chestii dedicate ptr chitara,adica orice fel de amp,nici acusticele nu suna bine,nici chiar cleanurile clare din procesor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.