www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Comparatie ibanezuri


Bogadan
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

You're not very bright, are you, Adi ? Ambele au acelasi gat Wizard II (3 pc. maple)

 

In principiu, diferente s-ar putea sa fie doar la finisaj... o sa ma mai interesez ca descrierile de pe site-u MC Music sunt cam aiurea.

 

LE: M-am uitat si pe site-u ibanez... nu sunt diferente vizibile intre chitara, in afara de pickguard. Specificatiile sunt identice. Cel mai bine, te duci si le incerci si vezi care iti place mai mult. Chiar si doua chitare identice s-ar putea sa sune diferit...

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Merci mult. Vroiam sa stiu daca se merita banii in plus,ca asa imi plac amandoua si daca nu e mare diferenta as opta pt rg370

 

Pai ti-am zis, vezi cum se simt la mana, cum sunt finisate. In principiu, nu are cum sa fie mare diferenta. Daca vrei, poti sa vii pe la mine sa testezi un 370. Daca esti din Bucuresti...

 

:):)

 

Eh, nu te supara si tu acuma... fii mai atent pe viitor. Si ca fapt divers, info-urile de pe site MC Music sunt luate de pe site-ul Ibanez (ceea ce implica ca pot fi luate cu greseli...). Pe viitor, uite-te direct la sursa.

Link to comment
Share on other sites

Ia 370-ul si de restul de bani ia o doza mai buna sau o pedala :) . Asta dupa ce te duci sa le incerci.

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

NU sunt din Bucuresti si nush daca o sa ajung acolo prea curand dar daca poti MrJackson sa imi spui ce parere ai de rg 370 adik merge sau are vreo problema? Oricum daca imi iau o sa ii schimb dozele deci...

 

Cand am intrebat daca merge ma referam daca iti place chitara!...(ca doar nu are picioare ce dreq!..)

Link to comment
Share on other sites

Specifications

 

* Wizard II neck

* 3pc. Maple Neck Material

* Basswood Body

* 24/Jumbo frets

* Bound Rosewood Finger Board

* Edge III bridge

* IBZ INF3 (H) Neck PU

* IBZ INFS3 (S) Mid PU

* IBZ INF4 (H) Bridge PU

* Sharktooth Inlay

* BK : Hardware Color

 

Specifications

 

* Neck type - 3pc Wizard II neck

* Body - Basswood body

* Fret - Jumbo frets

* Bridge - Edge III bridge

* Neck pu - IBZ INF3 (H) neck pu

* Middle pu - IBZ INFS3 (S) mid pu

* Bridge pu - IBZ INF4 (H) bridge pu

* Colour - Black

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

NU sunt din Bucuresti si nush daca o sa ajung acolo prea curand dar daca poti MrJackson sa imi spui ce parere ai de rg 370 adik merge sau are vreo problema? Oricum daca imi iau o sa ii schimb dozele deci...

 

Cand am intrebat daca merge ma referam daca iti place chitara!...(ca doar nu are picioare ce dreq!..)

 

Bre, din moment ce o am si nu o dau, merge... e comoda la mana, floydu e ok (bine, nici eu nu abuzez de el, mai mult il folosesc la vibrato). Nu e tastata perfect, da la banii astia nici sa nu te astepti la ceva ultra. Oricum ti-o face un lutier de n-ai treaba.

Link to comment
Share on other sites

seria 300 inca se face in korea din cate stiu.

Pe cat imi dau seama diferenta intre ele este pur estetica, iar 350-ul e mai scump pt ca se apropie ca aspect de modelele Jem ale lui Vai.

Am auzit/citit opinii care sustineau ca dozele montate pe placa ar avea atacul ceva mai putin pronuntat dar multa lume e de parere ca diferentele, daca exista, sunt insesizabile. In concluzie (si dupa parerea mea) 350-ul arata ceva mai "classy" dar nu cred ca merita diferenta de pret.

PS: ca sfat, daca ai de gand sa folosesti tremolo-ul e bine sa iei in considerare schimbarea sa cu un floyd rose original, am auzit destul de multe pareri proaste despre edge 2 si 3.

Edited by Sheriff
Link to comment
Share on other sites

seria 300 inca se face in korea din cate stiu.

Pe cat imi dau seama diferenta intre ele este pur estetica, iar 350-ul e mai scump pt ca se apropie ca aspect de modelele Jem ale lui Vai.

Am auzit/citit opinii care sustineau ca dozele montate pe placa ar avea atacul ceva mai putin pronuntat dar multa lume e de parere ca diferentele, daca exista, sunt insesizabile. In concluzie (si dupa parerea mea) 350-ul arata ceva mai "classy" dar nu cred ca merita diferenta de pret.

PS: ca sfat, daca ai de gand sa folosesti tremolo-ul e bine sa iei in considerare schimbarea sa cu un floyd rose original, am auzit destul de multe pareri proaste despre edge 2 si 3.

Eu am 350ex si e facut in indonezia(scrie pe headstock). Acuma ce sa zic, nu am avut inca probleme cu edge-u, da adevarul e ca nu abuzez de el. Aaa, si e buna la mana chitara, dar asta trebuie sa incerci, poate e buna numai la mana unora, etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

bwaaaahahahahahaha :) tare asta mr.jacksoane

 

:) Chiar n-am vrut sa fiu rau cu omu... am avut si eu o zi proasta. Da o iesit funny, asta tre sa recunosc...

 

Pana una alta, pune mana pe chitare si vezi care e mai marfa. Fie vorba intre noi, nu cred ca merita 350-ul. Mai bine iti pui o doza periculoasa pe ea de banii aia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.