www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Varf Degete


katurev

Recommended Posts

in varful degetelor de la mana stanga care umblu cu ele la freturi / taste e un fel de coaja :)) si se si cojeste :)) sau si intarit

 

nu vreau sa par scarbos, e ceva de care trebuie sa ma ingrijorez? :))

 

Nu. Asa si trebuie sa fie. Esti pe drumul cel bun :).

 

Sa nu faci prostia sa incerci sa "scapi" de ele rupandu-le sau taindu-le - or sa te usture buricele degetelor la greu pana se intareste pielea la loc. Vorbesc din proprie, experienta, eu am un tic nervos de care nu mai pot sa scap - am prostul obicei sa-mi smulg pielitele de pe buricele degetelor cand ma streseaza ceva... si crede-ma ca nu e foarte placut cand pui mana din nou pe chitara.

Edited by mike KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu. Asa si trebuie sa fie. Esti pe drumul cel bun :).

 

Sa nu faci prostia sa incerci sa "scapi" de ele rupandu-le sau taindu-le - or sa te usture buricele degetelor la greu pana se intareste pielea la loc. Vorbesc din proprie, experienta, eu am un tic nervos de care nu mai pot sa scap - am prostul obicei sa-mi smulg pielitele de pe buricele degetelor cand ma streseaza ceva... si crede-ma ca nu e foarte placut cand pui mana din nou pe chitara.

 

Exact asa fac si eu :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.