www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare despre un cabinet Crate


Wyldechild
 Share

Recommended Posts

Am...s-au mai bine voi avea un cabinet marca Crate 4* 12" de 100w si vine echipat cu niste difuzoare mai amarate facute tot de crate. Acum intrebarea mea este urmatoare....pt ca tot nu am avut momentan banii suficienti ca sa imi iau un cabinet care arata si era la fel doar ca costa vreo 300 -350 dolari in plus dar avea celestioane, Voi putea sa ii pun niste difuzoare mai puternice sa zicem 4 celestion vintage 30 sau alt model care in total sa insumeze 200w sau 300w. Adica sa nu am vreo problema daca schimb difuzoarele actuale cu unele mai puternice?

Mai bine intreb decat sa fac vreo prostie :)

Link to comment
Share on other sites

Dar auzisem ceva ca s-ar putea sa nu pot datorita limitei de wattaj. Ma indoiesc totusi ca de la 100 w cat va avea la 200-300 w dupa ce voi schimba difurile va avea de suferit cabinetul? Le voi schimba pe toate de o data....alte probeleme pot sa fie? modelul este acesta....

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

Dar auzisem ceva ca s-ar putea sa nu pot datorita limitei de wattaj. Ma indoiesc totusi ca de la 100 w cat va avea la 200-300 w dupa ce voi schimba difurile va avea de suferit cabinetul? Le voi schimba pe toate de o data....alte probeleme pot sa fie? modelul este acesta....

limita de wattaj e determinata de difuzoarele pe care le pui

daca ai patru difuri de 80w limita va fi 4*80w....si cabinetele seamana la volume si celestioanele is bune indiferent de incinta

o ideie buna ar fi sa mai inataresti cabinetul pt noua presiune sonora

si daca vrei un sunet mai gros in cazul in care dupa ce ai terminat nu iti place pe deplin poti baga material izolant fonic in interior...sigur mai ingroasa sunetul ...vezi in general buretele tip cofraj e mai bun...dar repet incearca asta numai dupa ce ai terminat totul si ai vazut ce sunet ai .

Link to comment
Share on other sites

am inteles ...merci frumos fratilor pentru raspunsuri cabinetul va fii acesta http://www.crateamps.com/html/product.cfm?pid=25 si cred ca nu am de ce sa imi fac griji cu el. Oricum momentan voi lasa difurile care sunt pe el. Eventual sa ii pun niste roti ca la modele mai scumpe ...stii de unde se pot gasii....apreciez fratilor pentru ajutor :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.