www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Roger Waters - The Wall - Bucuresti 2013


Matei
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Bucuria m-a tinut pana am vazut cine vinde biletele, mai exact Myticket. Desi stiam ca sunt foarte prosti, am zis sa le mai dau o sansa azi. Asadar, m-am dus sa-mi iau bilete, doua, d'alea scumpe de 950 lei. Zic ca m-am dus pentru ca de pe site-ul lor nu iti poti alege locurile si in nici un caz daca te duci cu gasca, nu-ti dau locuri unul langa celalat. Asa ca m-am dus la Libraria Eminescu chitit pe treaba. Tanti de la bilete mi-a zis sa fiu sanatos ca lu' Myticket i se rupe de problema mea si au ales sa dea bilete numai pe net. Am sunat la Myticket si lor li se rupea si mai tare de mine, dar cum spuneam la ei ma asteptam sa fie prosti, inca de la concertul cu Steve Vai, cand am patit in mare parte acelasi lucru. Asta vara am fost la un G3 in Germania cu bilete luate de la Eventim.com. Treaba a mers perfect, cu locuri rezervate, cu tot (cu exceptia transportului biletelor pana in Romania care depaseste costul transportului unei chitari de la Thomann). In concluzie, m-am decis sa mi se rupa si mie de ei, imi iau bilete la unul dintre concertele din Germania, o sa ma coste de o sa ma distruga, da' o data in viata vezi The Wall.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dupa parerea mea nu este o idee prea buna sa stai chiar in fata scenei la un concert Roger Waters. Poate are farmecul ei sa fii aproape de un "demigod", dar show-ul in sine are un impact vizual mai bun daca vezi toata scena in intregime. Mai ales ca de data asta scena va fi si mai lunga, vreo 75 m.

 

Am vazut pe DSOTM in 2007 si Wall-ul anul trecut la Atena si in ambele cazuri am stat in fata scenei la inceput, apoi incet-incet ne-am indreptat spre spate ca sa avem o priveliste mai buna :) (era o singura categorie de gazon..fara golden ring). Anul viitor incercam un loc in tribuna la Budapesta. E departe de scena, dar e perfect vizavi de el si m-a costat "doar" 9900 forinti. Poti alege locurile cum vrei tu si au si E-ticket. (pentru cei din partea vestica a tarii cred ca e o optiune de considerat).

Edited by sakavaka
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.