www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

BANAT MONTAININBIKE MARATON FEST


Guest CoolRock
 Share

Recommended Posts

Guest CoolRock

I-mi pare rau ca postez acest anunt asa de tarziu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Am postat asa de tarziu din cauza ca au tot fost schimbari de formatii si nu vreau sa derutam pe nimeni

 

Evenimentul va avea loc in RESITA la GRADINA DE VARA in data de 9 SEPT

 

Mai multe informatii despre eveniment puteti afla de pe www.bikeattack.ro sau ascultati KISS FM

 

 

Afisul este deja facut si nu mai pot modifica nimik se poate vedea pe adresa de mai sus. Trupele care vor canta sunt : BRUMA - Bacau, SANCTUAR - Timisoara ...trupe confirmate. Inca se mai poarta discutii cu TIARRA si GOTHIC. In cazul in care trupele cu care inca se mai poarta discutii nu vor putea sa vina, mai am loc de una sau doua trupe. Se ofera cazare+masa+transport.

 

Trupa GUERRILAS si ORANJ nu vor putea venii din motive obiective !!! see ya next time

 

Pt mai mult detalii : cbagyo pe yahoo mess sau 0722549685

 

 

ROCK ON !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Din pacate cei de la TIARRA :) nu vor putea canta la RESITA.

Daca cineva doreste sa cante la RESITA ma poate contacta pe yahoo mess si putem staibili cum facem .

Concertul este in data de 9 SEPT.

 

Multumesc mult si astept !!!!

 

 

 

ROCK ON !! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Pana la urma am reusit si de aceasta data sa organizez ceva frumos la RESITA si sper sa iasa asa cum vreau.

Trupele care vor concerta sunt : BRUMA - Bacau, VOODOO - Bucuresti, SANCTUAR - Timisoara

Multumesc mult trupelor participante si sper sa se simta bine la RESITA. Va asteptam pe toti la concert in data de 9 Sept. Intrarea este libera. Pt mai multe detalii despre eveniment gasiti pe www.bikeattack.ro sau daca ascultati postul KISS FM. Chia langa locul unde se va desfasura evenimentul este amenajat si un champing (asta pt cei care vor sa vina din alte orase cu corturile)

 

 

ROCK ON !! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Maine 9 Sept. nu ratati concertul de la RESITA cu trupele BRUMA, VOODOO si SANCTUAR + special guest CATALIN de la RISING SHADOW .

 

Va asteptam pe toti...mai ales ca intrarea este libera pt toata lumea !!!

 

 

 

ROCK ON !!!

Edited by CoolRock
Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Ieri a avut loc inca un concert reusit in RESITA acela al trupelor BRUMA, VOODOO, SANCTUAR. Concertul chiar a fost o reusita adunand peste 250 de oameni in ciuda frigului. Sunetul a fost bun (parerea mea), atmosfera a fost una ROCK si muzica de calitate.

 

Vreau sa multumesc mult trupelor care au participat si sper sa revina la RESITA si cu alta ocazie, multumesc publicului care a venit la concert.

 

I-mi pare rau si-mi cer scuze trupei BRUMA care nu a reusit sa-si termine programul si au reusit sa cante numai cateva piese din cauza politiei care a dat buzna peste noi si a cerut sa tai volumele chiar in mijlocul melodiei...lucru care nu l-am facut decat dupa ce melodia a fost gata. Sry URSULE...si promit sa mai facem un concert in RESITA unde sa puteti sa va desfasurati fara politia in spate.

 

Am sa pun si ceva filmari de la concert. Deocamdata am reusit o piesa cu trupa SANCTUAR. Maine voi pune si filari cu celelalte trupe.

 

 

MULTUMESC MULT si ROCK ON !!!! sper sa mai pot organiza si alte concerte la fel de reusite ca si acesta :)

SANCTUAR.wmv

Link to comment
Share on other sites

Noi (Voodoo) ne-am simtit super la acest eveniment. Ii multumim lui Ciprian pt initiativa si pt ca a avut grija sa fie totul cit mai OK pt noi cit am stat acolo. Resita este un oras f cochet si linistit, ne-am simtit ca intr-un weekend la munte, doar ca am si cintat si am fost apreciati. Ce poate fi mai misto ? :)

Eu am fost multumit de sunet, si din cite am inteles de la cei din public a fost f bine si pe fata. Astept inregistrarile, chiar sint f curios.

Cheers.

Edited by dass101
Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

De rahat faza cu politita. La aproape 17 ani dupa revolutie inca se mai intampla faze d-astea. Am citit pe alt forum ca Luci, vocalul de la Bruma a coborat sa "sustina" publicul... Ceva amanute ? :)

 

 

Da man...naspa cu politia dar asta este...amenda este de 50 de milioane si nu ma pot juca. Luci a fost chiar marfa a sarit de pe scena si a facut show cu ceilalti din fata scenei . RESPEKT

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca nu am putut ajunge. Chiar mi-am dorit asta pentru ca pe 21 iulie am avut onoarea sa prestez pe aceeasi scena si ma legau oarece aminitiri frumoase dar trebuia sa ma prezint la restanta (pe care am si luat-o). :) Numai ca profa nu a venit la timp si automat nu m-am putut incadra in cele minim 6 ore cat am calculat ca fac cu masina din Bucuresti in Resita. Data viitoare promit ca voi fi prezent. Felicitari pentru faza cu monitorul pt proiectii video. Am vazut filmarea cu Sanctuar. Noi nu am beneficiat de asa ceva, asa ca.. Dom' Ciprian, ascunde-te ca daca te prind te sparg. Hahahahhhaa ! :)

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns si noi acasa intr-un final ... sa stiti ca Lugoj nu-i totuna cu Sebes :))

 

Resita m-a surprins placut ... foarte placut pot sa zic ... A fost o locatie cum nu ma asteptam sa fie .. in sensul foarte bun al cuvantului ...

Sunetul a fost bun, pacat de incidentul cu politia, atunci ne incalzeam si noi ca ... la maxim 10 grade cat erau afara imaginatzi-va ce bine merge pana pe chitara :))

Cipi sunt onorat ca am avut ocazia sa te cunosc in persoana si sper sa mai colaboram si alta data!! Ai tot sprijinul nostru

 

VooDoo, incantat de cunostinta, imi cer scuze ca nu am stat la scena cand ati cantat voi, am fost restrans de niste situatii neplacute, insa am auzit tot recitalul vostru si mi-a placut foarte mult.

Despre Sanctuar, nu pot sa zic nimic mai mult decat faptul ca trupa asta merita sa fie mult mai sus decat este in underground-ul romanesc si cei ce organizeaza concerte si vad chestia asta sa tzina cond de ea ... nu vor fi dezamagiti ... garantez !!!

 

Atea fiind spuse ... ma duc sa dorm ...

 

Cu restecp,

 

Ursu - Bruma Drums

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Am ajuns si noi acasa intr-un final ... sa stiti ca Lugoj nu-i totuna cu Sebes :))

 

Resita m-a surprins placut ... foarte placut pot sa zic ... A fost o locatie cum nu ma asteptam sa fie .. in sensul foarte bun al cuvantului ...

Sunetul a fost bun, pacat de incidentul cu politia, atunci ne incalzeam si noi ca ... la maxim 10 grade cat erau afara imaginatzi-va ce bine merge pana pe chitara :()

Cipi sunt onorat ca am avut ocazia sa te cunosc in persoana si sper sa mai colaboram si alta data!! Ai tot sprijinul nostru

 

VooDoo, incantat de cunostinta, imi cer scuze ca nu am stat la scena cand ati cantat voi, am fost restrans de niste situatii neplacute, insa am auzit tot recitalul vostru si mi-a placut foarte mult.

Despre Sanctuar, nu pot sa zic nimic mai mult decat faptul ca trupa asta merita sa fie mult mai sus decat este in underground-ul romanesc si cei ce organizeaza concerte si vad chestia asta sa tzina cond de ea ... nu vor fi dezamagiti ... garantez !!!

 

Atea fiind spuse ... ma duc sa dorm ...

 

Cu restecp,

 

Ursu - Bruma Drums

 

 

 

 

Multumesc mult URSULE..si eu ma bucur ca ne-am cunoscut. URSU chiar a avut ceva probleme si nu a putut sa stea sa asculte VOODOO care desi canta numai de 3 luni de zile a avut un succes enorm la RESITA, la fel ca si BRUMA si SANCTUAR pe care-i recomand pt toti care vor sa organizeze concerte.

 

Am reusit s fac si o melodie cu VOODOO si urmeaza sa fac si BRUMA.

 

 

ROCK ON !!!

 

 

 

Imi pare rau ca nu am putut ajunge. Chiar mi-am dorit asta pentru ca pe 21 iulie am avut onoarea sa prestez pe aceeasi scena si ma legau oarece aminitiri frumoase dar trebuia sa ma prezint la restanta (pe care am si luat-o). :) Numai ca profa nu a venit la timp si automat nu m-am putut incadra in cele minim 6 ore cat am calculat ca fac cu masina din Bucuresti in Resita. Data viitoare promit ca voi fi prezent. Felicitari pentru faza cu monitorul pt proiectii video. Am vazut filmarea cu Sanctuar. Noi nu am beneficiat de asa ceva, asa ca.. Dom' Ciprian, ascunde-te ca daca te prind te sparg. Hahahahhhaa ! B)

 

 

 

Si mie i-mi pare rau ca nu ai ajuns...dar asta este... macar ai avut MOTIVARE. I-mi pare rau ca nu au fost si la voi proiectii dar poate la urmatorul concert o sa fie. Si inca ceva....la faza cu "daca te prind te sparg....o fi oare asa ??? vedem noi cand vi aici...daca ai curaj sa mai vi :) " RESPEKT si ms mult de ajutor !!!

 

 

ROCK ON !!!

VOODOO.wmv

Edited by CoolRock
Link to comment
Share on other sites

Super tari trupele ales pentru concertul din Resita. Respect Ciprian. :)

Iti doresc sa ajungi sa faci un festival mare, eventual pe stadion. Usor-usor, cred c-o sa-ti realizezi visul. Stii la ce ma refer... :)

Referitor la "problema" Bruma... Ursule, stai calm tata, multi vad, putini cunosc. Eu sunt convins ca ai dat din tine tot ce ai avut mai bun si ca ai fost la inaltime. Putini stiu ca voi ati "deschis" de doua ori pentru Iris - la Bacau si la Onesti, ceea ce putine trupe se pot lauda cu asta... :)

Link to comment
Share on other sites

Festivalul a fost ok, o locatie interesanta, un fel de arenele romane in miniatura. In ciuda frigului a fost ceva lume , majoritatea bikeri, dar motociclisti nu biciclisti :( , pacat ca spre seara s-a lasat frigul, poate venea mai multa lume.

Trupele au prestat super, in conditiile in care au fost ceva probleme cu sunetul, in unele momente, dar s-au descurcat.

 

Sanctuar au cantat primii, probabil au avut si cel mai numeros public, o trupa ce merita vazuta :) , au avut o prestatie foarte buna, pacat de unele probleme cu sunetul, unul din chitaristi se auzea foarte putin, in unele momente deloc, bateristul a cantat fara monitor, iar sunetistii s-au gandit sa-i puna un monitor abia la ultima piesa , pacat ca au stricat-o si pe aia , monitorul il plus nu a facut decat sa bage paraziti in plus pe boxele din fata si pana la urma l-au scos.

 

Voodoo, o trupa interesanta, o prestatie pe scena a vocalului buna, totusi coverul de la Immigrant Song (facut in stitlul caracteristic al trupei) nu mi-a placut, parca nu isi avea locul intre restul pieselor cantate de ei, insa mie nu prea imi place stilul abordat de ei, deci nu prea sunt in masura sa imi dau cu parerea.

 

Bruma, ultima trupa, au cantat mai putin din cauza problemelor cu politia, oricum atat cat au facut-o, au facut-o destul de bine, desi au fost unele momente de nesincronizare din cauza ca pareau sa nu se auda pe scena intre ei, din nou... pacat ca sunetul a avut din nou unele probleme, insa s-au descurcat pana la urma. Un cover excelent al piesei Child in Time a incheiat concertul, piesa in timpul careia vocalul a coborat de pe scena si a facut show in public :)

 

Per ansamblu a fost un festival reusit, ar fi bine sa fie organizate astfel de concerte mai des in tara, sunt unele trupe care merita sa fie vazute mai des, bafta organizatorilor in viitor, si mult succes trupelor, la cat mai multe concerte! :)

Link to comment
Share on other sites

trupa sanctuar saluta pe toata lumea ... mersi cipi ca ne-ai invitat la MONTAININBIKE MARATON FEST 2006 si ai si avut grija de noi pe acolo prin resita ( primire, cazare, masa ..despre astea vbsc ) a fost super.

Ne-am simtit foarte bine si suntem onorati ca am participat si noi la aceasta editie.

Sunetul a fost ok pe fatza, dar pe scena noi sincer " am cam bajbait prin intuneric " pt ca nu prea ne-am auzit ... In fine pana la urma sper ca ne-am descurcat...

Ce vreau sa mai zic este ca, mi-a facut placere sa cant pe o scena in vestul tarii cu 2 trupe de departe Bruma din Bacau si Voodoo din Bucuresti. Ii salut pe baietii de la Bruma :headbang, ma bucur ca ii cunosc ...imi plac " filmele " ( ideile ) voastre :)

ok ... cam asta ar fi ... felicitari cipi pt tot.. a iesit bine;) ... sper sa mai colaboram ... rock on

Link to comment
Share on other sites

Salut Clau, felicitari pentru concert, intradevar sunetul a fost bun pe fata, si eu cant si de aia mi-am dat seama de problema cu monitoarele, care e destul de frecventa pe la noi... din pacate.

Trupa Bruma am auzit ca va canta in Timisoara la Metal Box, un concert pe care il astept, deoarece as vrea sa vad o prestatie intreaga a trupei, pacat ca au fost intrerupti de politie, mi-au placut mult, au idei faine iar vocalul chiar stie sa se exprime pe scena. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Bravo Cipi, ai facut iar o treaba buna. Am vazut si clipurile. Cu Bruma nu pui? Felicitari trupelor!

Cine spune ca doar trupele "cu nume" trebuie sa dea concerte si ca doar ele aduna oameni?

 

Support the underground!

 

 

 

Merci mult Toni :) . Ma straduiesc ca la fiecare concert sa fie bine si toata lumea sa se simta bine. Cu BRUMA am sa pun azi dupa ce vin de la lucru. Era prea tarziu aseara si nu am mai reusit sa fac. Daca se mai doreste mai pot sa pun si alte filmari de la acest concert.

 

Va multumesc pt sustinere si sper sa fac si alte concerte la RESITA , care sa fie la fel de reusite ca si cele de pana acum, sau chiar mai bune, cu trupe la fel e bune ca si acestea !!!

 

ROCK ON !!!

Link to comment
Share on other sites

Trupa sanctuar multumeste tuturor celor care ne sustin si care apreciaza ceea ce facem ... "Ursule" iti multumesc pt ca ne-ai ridicat atata in slavi ( nu suntem chiar atat de buni pe cat ai zis tu ..dar speram sa devenim ). Cand veniti la Timisoara pt. Metal Box pls anunta-ma si pe mine. Asadar, felicitari Bruma, felicitari Voodoo, felicitari Resita ... rock forever \m/

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Am reusit sa fac si o piesa cu BRUMA dupa cum am promis. Este o frumoasa versiune de la CHILD IN TIME...pacat ca au intervenit oamenii in albastru si nu am reusit sa o inregistrez pe toata. Sry URSULE dar nu aveam cum sa ma bat cu aia si sa si filmez. Oricum baietii au dus melodia pana la capat cu tot cu politie pe cap. RESPEKT

 

Daca mai doriti voi mai posta si alte piese cu trupele participante la concert.

 

 

ROCK ON !!!

BRUMA.wmv

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Eu mai vreau piese, nu scapi asa usor :) Chair se intelege f bine ce s-a cintat, si vreau si eu sa ma laud la prieteni :)

 

 

Am sa incerc sa mai scot si alte piese cu trupele si am sa le postez azi sau cel tarziu maine. :)

 

 

ROCK ON !!!

Link to comment
Share on other sites

Trupa sanctuar multumeste tuturor celor care ne sustin si care apreciaza ceea ce facem ... "Ursule" iti multumesc pt ca ne-ai ridicat atata in slavi ( nu suntem chiar atat de buni pe cat ai zis tu ..dar speram sa devenim ). Cand veniti la Timisoara pt. Metal Box pls anunta-ma si pe mine. Asadar, felicitari Bruma, felicitari Voodoo, felicitari Resita ... rock forever \m/

Salut Claudiu, bine ai venit pe forum!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.