www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prima Chitara Electrica


demiicaros
 Share

Recommended Posts

Salut tuturor!

Cant de cca. 8 ani la chitara, am cantat 2 ani chitara classica dupa care am cantat la acustica la nivel de hobby.

As vrea sa cumpar o chitara electrica pana la o valoare de 1500 RON.In principiu as canta rock, metal(red hot chilli peppers,metallica, in flames etc etc.)

As vrea sa ma ajutati un pic pentru ca nu ma pricep la electrice.

Eu m-am gandit la un Ibanez Art 120.

Ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Ok.. Formulez altfel: E ok ca prima mea chitara electrica sa fie un Ibanez art120?Vreau sa cant red hot chilli peppers, metallica, inflames, guns'n roses,si alte genuri de rock/metal.

???

 

E ok ca prima ta chitara electrica sa fie orice chitara care iti place cum arata (asta daca tii la aspect), care iti vine bine la mana (vad ca zici ca ai ceva experienta la chitara in general), care nu are defecte etc. Indiferent de ce vrei sa canti, nu conteaza atat chitara, cat conteaza amplificatorul, efectele pe care le vei folosi etc.

 

Alegerea unei chitare este ceva subiectiv, iei ce-ti place. Daca tie iti face cu ochiul Ibanez-ul ala, ia-l si canta-l! :)

Link to comment
Share on other sites

Asta am sa fac. Am vazut deja ibanezu dar nu l-am incercat.Ca aspect imi place la nebunie.Prima data am vrut pe alb, dar la Mcmusic am vazut una rosie mat.Ce sa zic....dragoste la prima vedere.

Problema e ca trebuie sa-mi vand parapanta, altfel nu o sa am bani, ca vreau si procesor si amplificator.

xx-Apropo...nu vrea cineva o parapanta f.buna pentru un incepator talentat?-xx

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.