www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

doze EMG


Guest VludVludVlud
 Share

Recommended Posts

Guest razvan_the mohawks

emg gasesti si pe thomann.de unde au preturi bune.nu stiu daca trimit in romania ca nam cumparat de acolo dar din moment ce siteu e din germania am trebui sa trimita fara prea mari costuri

Link to comment
Share on other sites

Guest VludVludVlud

eu am un jackson js 30 kv, vedeti in poza si as vrea sa schimb dozele. acu mai simpla ar fi varianta cu seymour duncan, jazz pe neck si distorision p bridge, eu cant power metal cu influente gothice insa voi ce parere aveti. ar merge EMG-uri? daca da ce anume pe neck si ce pe bridge? ms mult.

post-2619-1157548153_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne zici din rezulatele pe care le-ai avut cu 89/81? :)

parca asta aveai...daca gresesc sorry :)

 

Dupa parerea mea 89 e cea mai versatila doza din lume, bridge sau neck. 81 e magnifica pentru metale. intr-o chitara cu un lemn bun e distortion heaven. Dar ptr ce canta el sunt mai potrivite Seymour :(

 

Edit: Jazz in neck suna super (am avut) dar i-ar prinde bine 59 ptr ca e cam acelasi sound o leaca mai hot. In bridge cred ca e o optiune personala dar as alege in locul lui intre Custom Custom si JB. Just my 2 cents...

 

2nd EDIT: am cantat pana acum cu 81, 85, 89 si 60. Sfatul meu e asa (in caz ca merge pe EMG): 89 in bridge daca e o chitara cu basswood, maple, alder, carton, placaj :) si 81 daca e mahon. In neck 89 fara discutie.

Edited by George
Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Dupa parerea mea 89 e cea mai versatila doza din lume, bridge sau neck. 81 e magnifica pentru metale. intr-o chitara cu un lemn bun e distortion heaven. Dar ptr ce canta el sunt mai potrivite Seymour :)

 

Edit: Jazz in neck suna super (am avut) dar i-ar prinde bine 59 ptr ca e cam acelasi sound o leaca mai hot. In bridge cred ca e o optiune personala dar as alege in locul lui intre Custom Custom si JB. Just my 2 cents...

 

2nd EDIT: am cantat pana acum cu 81, 85, 89 si 60. Sfatul meu e asa (in caz ca merge pe EMG): 89 in bridge daca e o chitara cu basswood, maple, alder, carton, placaj :) si 81 daca e mahon. In neck 89 fara discutie.

am o intrebare george.ce ai recomanda pe un yamaha rgx 321, emg sau seymour SAU dimarzio (si modelul), cant metale
Link to comment
Share on other sites

am o intrebare george.ce ai recomanda pe un yamaha rgx 321, emg sau seymour SAU dimarzio (si modelul), cant metale

 

N-am cantat niciodata pe Dimarzio. Nu stiu chiar nimic de ele. Intreaba pe Felix de X2N ca are el. De la Seymour trebuie sa alegi tu intre cele hi-output in functie de gust. Sample-urile de pe site sunt foarte elocvente. Pentru metale cred ca as alege clasicul Invader. Daca e destul de bun ptr Lamb of God si altii, cred ca e bun si ptr noi :) Ptr EMG parerea mea e deja scrisa mai sus. Nu vreau sa fac alegerea in locul tau si sa nu-ti placa. Soundul e ceva personal... Si apropo, la metale e mai important ampul decat chitara.

Edited by George
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.