www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Basist Cu Experienta


Guest andy.mmm
 Share

Recommended Posts

Guest andy.mmm

Suntem un chitarist/vocal si un tobosar. Cautam un basist cu Experienta. Gen: funcky-rock. blues-rock, pop-rock, indie. (reper: RHCP). No cover. Piese originale. Experienta in compozitie si productie. Repetitii aprox. o data pe saptamana - Bucuresti. Proiect serios. Andrei 0728.868862.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

O parere, am citit <<Proiect serios>> si am mai citit si <<reper: RHCP>>.

Atunci, in mintea mea, cuvantul subliniat din sintagma urmatoare: <<Repetitii aprox. o data pe saptamana>> se traduce prin aprox. = 2-3-4 (repetitii pe saptamana), ca altfel, nu va iese, nu veti iesi din birturile capitalei. Acum, nu stiu ce inseamna pentru voi proiect serios, probabil, nu intarziati la repetitie.

 

Zic si eu, poate ma insel, fara suparare. :)

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest andy.mmm

Stimate domn,

Va multumesc din suflet pentru sfaturile Dvs si pentru urari, totusi acest "topic" este un anunt, si un anunt nu are nevoie de comentari. Se raspunde daca exista un interes, altfel se trece peste.

Nu as fi vru sa irosesc timpul pentru a va raspunde, dar o fac doar pentru ca printre muzicieni in mod deosebit ar trebui sa fie un respect minim, mai ales fata de persoane care nu se cunosc.

Draga George M din Iasi, doar cateva precizari:

1) Termenul "sintagma" nu isi are rost in aceasta discutie (dar asta e o alta poveste)

2) Cerinta: "Repetitii aprox. o data pe saptamana" nu se traduce; inseamna o data la 7 zile. Nu 2-3-4.

3) "Proiect serios" inseamna ca nu trebuie luat ca o pierdere de vreme (cum ar fi de exemplu a posta 1184 de posts) si (sa stiti) chiar sa nu intarzii la repetitii este important ... lumea adulta munceste si nu are timp de pierdut.

4) Nu stiu ce inseamna a nu iesi din birturile capitalei, mai ales ca eu fiind doar de cativa ani in Romania, am fost deja in afara birturilor capitalei, plus ca cine a zis ca vrem sa fim intr-un loc anume? Acest lucru nu l-am specificat. (Apropo dvs din ce birturile ati reusit sa iesiti pana acum?)

5) O data pe saptamana nu e putin. Stiti, asta inseamna a avea experienta si a fi musician! Nu e nevoie de mai mult. Iar oricum asta este propunerea noastra, nu este biblia si nu trebuie nici impartasita de nimeni neaparat.

6) Intradevar poate trebuie sa ascult sfaturile dvs, poate nu conteaza 20 de ani de activitate in muzica; poate nu conteaza 10 ani petrecuti studiind 6 ore pe zi chitara, poate nu conteaza zeci de workshopuri cu J.Petrucci, J Diorio, S. Henderson, J. Batten, F.Gambale, J.Linch, S.Morse, B.Tagliarino, etc., poate nu conetaza ca timp de 10 ani am produs ca producator si compozitor piese pop si dance distribuite si editate de unele dintre cele mai mari case de discuri din domeniu, poate nu conteaza ani de concerte, si cunoasterea tehinicile diferitelor gen muzicale (de la metal, la blues, la manuche, la jazz, etc.).... intradevar poate asta nu conteaza Dle George, de ani 23 (23? am fost derutat de perioada mare petrecuta la gradinita (asa citesc in profilul dvs).. si voi lua in considerare sfaturile dvs...

Pana atunci as prefera sa se raspunda la acest anunt daca exista un interes...avem nevoie de un basist...

 

Zic eu, poate ma insel...fara suparare :respect:

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Mai convins, plec din Fara Zahar si vin sa dau o auditie la tine.

 

Chiar atat a trebuit sa scrii ca sa imi demonstrezi mie ce tare esti? Prietene, dintre toate calitatile pe care le-ai enumerat mai sus, tie iti lipseste ceva de neinlocuit, MODESTIA!! Dar probabil n-are rost sa-ti spun asta, la exterienta ta...

 

Imi pare rau ca ai inteles lucrurile atat de prost, probabil ti-a scazut puterea de concentrare de la atata studiu pe langa John Petrucci.

 

 

PS: Sunt inginer si vreau sa-mi deschid o fabrica de conserve, te bagi?

Link to comment
Share on other sites

Taci mai! Ce stii tu, dude

 

Pai omu asta arhicunoscut pe tot netul , si anume ,,andy.mmm'' ( :tardlol: ), care ne-a si insirat dupa cum vezi(*crickets*), o parte din proiectele lui sa le auzim/vedem/ascultam (*crickets*) ...

 

s-a gandit el asa, subit, sa vina IN ROMANIA! Deoarece vezi tu...succesul trebuie sa il invete si altii, deci a lasat de la talentul lui nativ de a canta langa cei enumerati (la care probabil a avut norocul sa fie in studio sa miste 3 knoburi si 2 slidere la un mixer dinala pana l-au dat aia afara de acolo) , doar ca sa vina aici la muritori sa le arate!

 

Asa da DOMLE! Mare om, mare talent :death:

 

 

LE: O fi Andy LaRocque si nu ne-am prins noi...si-a facut vreme sa invete romana si sa lase Sonic Train Studios..ADMIRABIL! :lol:

Edited by Razvan S.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest andy.mmm

Cautam basist,

 

Inteleg frustrarile si lipsurile, dar este un site public si asta este un anunt. Atat. Un anunt.

 

Asa ca va rog sa-l folosim asa cum este.

 

Nu conteaza experienta fiecaruia, nu e o intrecere, doar as prefera sa nu se comenteze degeaba.

 

Educatia vrea ca daca esti interesat, atunci raspunzi, daca nu, treci mai departe.

Link to comment
Share on other sites

 

Bassist din Bucuresti in cautare de trupa

 

 

Precum spune titlul, sunt in cautare de trupa PROFESIONISTA in Bucuresti. Specific faptul ca am abordat urmatoarele stiluri: funk, rock, blues, pop-rock, country, reggae. Din punct de vedere al experientei de scena, de mentionat este faptul ca am cantat cu trupe de coveruri, de party si trupe cu compozitii proprii. Printre artistii cu care am colaborat se numara: Marius Pop, Robert Patai, David Bryan & Hotel Fm, Piloiu Jean (Dalma), Adina Dragoescu, Joseph Trendler (ex-Metropol),Garden Beat, Renata Tolvay, FIST, Red Wine etc.

 

 

Pentru cei interesati, pot fi vazut in videourile de mai jos:

 

 

 

Pot fi contactat pe Facebook
sau la numarul de telefon: 0746090250

 

Multumesc anticipat!

 

Cu stima,

Ghita Daniel-Cristian

 

Sursa: http://www.xbass.ro/...89072#post89072

 

 

Asta asa, ca sa vezi ca n-am mancat căcat in primul mesaj... de obicei, nu dau sfaturi gratuite, cer in schimb un minim de recunostinta (nu te simti obligat).

 

PS: Iar mesaje precum al tau (al doilea) scriam pe la 16 ani, dar trecand peste raspunsul pueril pe care mi l-ai dat, cred cu tarie ca nu vei face mare performanta cu o repetitie pe saptamana, oricata experienta ai avea tu. Da si tu un telefon la marii muzicieni, astia de-i cunosti tu si intreaba-i de cate ori repeta pe saptamana, vei avea surprize, unii nu repeta aproape deloc (ca efect al rodajului muzical), iar altii repeta aproape zilnic.

 

Salut!

Edited by George M.
Link to comment
Share on other sites

Guest andy.mmm

Draga George,

Multumesc pentru ajutor, voi asculta acest basist,

 

Poate nu trebuia sa raspund atunci, dar primul mesaj suna un pic provocator (cred fara rautate din partea ta), dar uneori stii cum este... tie iti scapa un cuvant in plus, si celalalt care citeste poate s-a trezit prost in acea zi... si iata la ce se ajunge...

 

Asa cum am spus, cred ca macar intre musicienii trebuie sa fie colaborare... nu se stie niciodata ...

 

Anuntul ramane valabil...

Apropo, nu e nevoie sa dai o auditie, nimeni nu a pus la indoiala capacitatile tale (chiar daca nu te cunosc), in schimb daca vii in Bucuresti poate facem un jam session

 

cu bine

 

A.

Link to comment
Share on other sites

Ba frate nu va mai dati atata cu parerea!!! Este un anunt ca oricare altul...Am si eu o intrebare, Fara Zahar cam de cate repetitii are nevoie pe saptamana ca nu s-a mai auzit nimic de voi. Si ca sa fiu sincer este o trupa mai mult caterinca decat profesionista. Ai prea multe pareri de fata mare!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.