www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Eric Sardinas And Big Motor In The Silver Church 11.10.2012


schema
 Share

Recommended Posts

Nu numai tu! :yay:

 

Au trecut ceva ani de atunci(eu nu-l stiam).

La una din chitarele lui Sardinas doar un surub stralucea a nou, restul erau ruginite, semn ca si peste ele a trecut binisor timpul, dar omul cred ca a rupt scena la propriu cu ritmul tocurilor de la cizmele sale tip cowboy, asa cum cred ca i-a 'rupt' (facut fericiti) si pe cei care au avut norocul/inspiratia/stiinta sa fie acolo aseara, cu vocea, cu stilul, cu chitarele alea de o mie de ani pe care le-a stors de note la greu.

Omul asta parca era bagat la 220 de volti, curgea apa de pe el si el ba izbea corzile cu ghearele alea de pe degete si sarea si necheza din chitara ca un armasar in calduri, ba dansa lasciv ca o femeie, ba lua microfonul in gura si te-ncanta cu vorbe patimase despre femei,prietene,amante,whiski, ba-i auzeai vocea-n toata sala aia nu mica de la the silver church desi era la metri buni de microfon, ba…ce sa zic, nu te lasa o clipa sa fii singur, nu-mi inchipuiam ca se poate asa ceva.

Tot asa m-a uimit Iulian Canaf la chestia aia numita Vocea Romaniei, el era altceva decat toti ceilalti concurenti, altceva bun vreau sa zic.

Ii multumesc lui Aurelian ca m-a facut sa nu pierd momentul.

Cei care l-au pierdut nu trebuie sa rateze urmatoarea ocazie, nu se compara cu nimic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.