www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Chitara Ieftina Sau Isi Merita Banii? Cumparam?


aliorneicev
 Share

Recommended Posts

Cine poate sa mi spuna ce e cu chitarele astea .? sunt exemple pe youtube cu tipi care canta pe ele.Cine stie daca si merita banii?e minciuna?stiu pe cineva care a luat de la adresa asta 6 produse dar e vb de telefoane.

 

 

 

 

 

 

http://www.aliexpres.../629205131.html

 

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

Nu e Ibanez, e copie (apropo de discutia despre care o avusesem cu alta ocazie, asta e o copie). Daca-i buna sau proasta nu pot sa spun. Iti poate spune doar cineva care are sau a avut asa ceva.

 

Oricum, modelul asta de copie JEM nu este prea celebru (cum sunt copiile chinezesti dupa Gibson pe care multi le lauda).

 

Eu unul nu as cumpara din principiu ceva ce vrea de fapt sa para ceva mai scump si cu atat mai putin n-as cumpara de la un vanzator care vinde produsul ca si cum ar fi cel original, nespecificand in descriere ca este vorba despre o copie. Probabil se bazeaza pe reactii ca cea avuta de tine, "Ibanez ieftin!!!!"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu isi merita bani! Astea sunt chinezari in care singurul scop este sa areta cat de cat asemanator cu originalul. Majoritatea cumparatorilor sunt copii carora le place foarte mult cum arata o chitara, dar nu au bani sa o cumpere asa ca iau genul aceste de "instrumente", ei oricum fiind neinteresati de sunetul lor...crede-ma, daca iti iei aceasta chitara vei regreta mai tarziu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu merita.Daca esti incepator un motiv in plus ca sa nu iei chitara cu floyd.Plus ca,daca-i chinezarie cel mai probabil ca si floyd-ul e o tampenie.Ai toate sansele sa dai banii pe-o blana care are agatate niste corzi pe ea ,si seamana a chitara.NU o cumpara.Mai bine ia-ti ceva de-aici de la mica bublicitate ,ca gasesti o gramada de chestii.

Link to comment
Share on other sites

Vindea Cristi Zapada in magazinul lui niste copii de Ibanez produse de firma Spider, tot chinezesti. Am pus mana pe cateva, erau cantabile. Ma rog, nu excelau si aveau multe bube, dar daca vrei neaparat copie de Ibanez, cele vandute de Zapada au avantajul ca nu mai platesti transportul si vama, plus ca e mai usor cu garantia.

Edited by whitehorse535
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.