www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Comanda Thomann


Remi
 Share

Recommended Posts

Ce mai simplu este sa-ti faci un cont paypal pe care sa il legi de contul tau printr-un card de debit (merge si pe persoana fizica si pe persoana juridica). Altfel trebuie sa dai un mail la thomann, la tipul care se ocupa de Romania si sa vb cu el ca sa vezi care e procedura cu transfer bancar. Bafta.

Link to comment
Share on other sites

recomand plata cu card intermediat prin paypal. Merge repede, fara probleme, si comisioanele sunt decente (comisioanele se scot din diferenta de curs valutar folosit de PP). La plata prin transfer international costurile sunt foarte mari, de nivelul zecilor de euro. chiar nu merita.

Link to comment
Share on other sites

Eu am cont la Transilvania si am platit prin transfer bancar. Comisionul a fost undeva la 10 euro-15 euro. Dar ma rog... eu am comandat mai multe si la cat facea comanda per total mi se rupea de inca 10-15 euro. Daca nu cumperi de multi bani mai bine plateste asa cum spun si colegii, prin Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Eu am platit de mai multe ori pe Ebay prin transfer bancar la vanzatori dini Germania care nu aveau PayPal.

Comisionul este 18€ pentru varianta "share" sau 25€ pentru cea normala.

Doar la Transilvania am putut plati cu comision "share".

Trebuie sa ai cont de euro si cont de lei. Depui lei, banca cumpara euro si ii transfera in contul de euro si apoi face transferul. Evident ca daca ai euro, depui direct euro.

Poti plati si cu card-ul direct pe site daca ai unul dintre tipurile de card acceptate si daca ai activate tranzactiile on-line.

Link to comment
Share on other sites

Guest heavymetal

Vreau sa comand o chitara de pe thomann.Cine imi poate spune cum se procedeaza cu transferul bancar si cam ce comisioane mai trebuie platite?(Am inteles ca se ia un comision de schimb valutar si un comision de transfer bancar)

Incearca mai intai pe www.playmusicstore.com sa vezi daca au produsele ce vrei sa le comanzi. E un site din Romania care aduce chestii de pe Thomann. Practic, reduci costul de transport asa.

Link to comment
Share on other sites

pentur thoman am platiti simplu cu card visa electron

nu trebuie paypal, plus ca paypal au si ei rata de conversie daca nu platesti in moneda in care ai cardul

pentru thomann e ok visa , cred ca scrie si pe site la ei, comisionul/conversia etc ce or mai fi ti le comunica banca, ca ei le aplica :-|

 

 

Ce mai simplu este sa-ti faci un cont paypal pe care sa il legi de contul tau printr-un card de debit (merge si pe persoana fizica si pe persoana juridica). Altfel trebuie sa dai un mail la thomann, la tipul care se ocupa de Romania si sa vb cu el ca sa vezi care e procedura cu transfer bancar. Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.