www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Suffocation


Alin N
 Share

Recommended Posts

Salut! Felicitări pentru piesă! Chiar dacă varianta e raw și sînt greșeli de sincronizare (posibil și cîte una de execuție), iar tobele nu sînt tot timpul potrivite, după gustul meu, ideile de chitară îmi plac, sincer.

 

Intermezzo acela de clean nu e chiar potrivit acolo, după gustul meu, poate ar fi mers mai bine ca intro/outro, dar asta e discutabil.

 

În orice caz, felicitări sincer și aștept să aud varianta finală (sau ce modificări mai faci pînă atunci :) )!

Link to comment
Share on other sites

Cand voi avea ceva mai mult timp la dispozitie o voi bibili si voi schimba si cate ceva la structura.

Varianta pusa pe youtube am compus-o si inregistrat-o in 4-5 ore de la zero. Am inregistrat-o mai mult sa nu imi uit ideea. Si am fost destul de multumit de ceea ce a iesit si momentan astept pareri, apoi voi mai schimba cate ceva la ea.

Link to comment
Share on other sites

În orice caz, felicitări sincer și aștept să aud varianta finală (sau ce modificări mai faci pînă atunci :) )!

 

Azi mi-a fost lene sa imi misc curul de pe scaunul de la birou si dupa pranz m-am hotarat sa mai lucrez un pic la piesa. Cred ca o las asa, pentru ca oricum nu stiu eu sa lucrez la ea atat incat sa o fac sa sune boboc. Si zic eu ca se vede ceva diferenta fata de prima varianta.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ha! M-ai ascultat și ai pus clean-ul ăla a început :) E mai bine, dar se poate și mai bine :) Și nu mă refer neapărat la modificări post-rec, pur și simplu cred că tu ai putea să cînți un pic mai bine, sînt note cam neclare pe ici-colo.

 

Felicitări, totuși! Îmi place.

Link to comment
Share on other sites

:rocker: Marfa, imi place. Amandoua variantele sunt misto, dar intr-adevar, parca a doua versiune suna ceva mai bine, desi sunt si aici cateva desincronizari, dar in fine, nu comentez, ca daca ma pui pe mine sa cant asa ceva => epic fail. Super tare, m-a apucat datul din cap pe piesa :).

 

Totusi, am o mica curiozitate: de unde vin desincronizarile alea? Uneori mi se pare ca tobele sunt cele care nu sunt pe ritm, nicidecum chitara... tobele sunt in EZDrummer, cumva? Le-ai "cantat live", pe tastatura?

Link to comment
Share on other sites

Tobele sunt facute cu Guitar Pro, apoi am pus EZDrummer peste midi-ul exportat.

Desincronizari mai apar si pt ca in timp ce inregistram mai imi dadea eroare driverul Asio. Adica din patratul ala verde se facea un patrat rosu cu semnul exclamarii pt o fractiune de secunda si in momentul ala zapacea complet ceea ce se auzea.

In rest, sunt greseli de ale mele pe care mi-a fost lene sa le repar :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.