www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand/schimb Warwick Rockbass Streamer St5


aliniasi
 Share

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlu vand Warwick Rockbass Streamer ST5 in stare impecabila ,intretinut cu substante speciale ,nu prezinta zgarieturi,nu prezinta defecte si vine echipat cu un set de corzi Rotosound RS 665LD.Chitara bas cu 5 corzi, corp din lemn solid de Carolena, astfel conferind un ton placut cu un sustain incredibil. Rockbass Streamer ST5 este echipata cu doua doze MEC soapbar, avand un finish lucios. Forma clasica, gatul de artar si tastiera de palisandru formeaza o combinatie care duce la crearea unei chitare bas de calitate. gat de scala mare bolt-on de artar corp din lemn de carolena tastiera din palisandru cu 24 de taste radius de 20 inch (500 mm) 1 doza pasiva humbucker Vintage MEC cheite Warwick hardware cromat.

 

Detalii

 

-Corp din lemn de carolena

- 24 tastiere din palisandru

-radius 20 inch(500mm)

-doza passiva Humbucker Vintage MEC

-Cheite Warwick

-Hardware Cromat

-Finish: Natural Satin

-Tip : 5 corzi

- Reglare : ton si volum

Este model fabricat in germania,acept schimburi tot cu bass 5 corzi si pretul in magazin este 400 euro ,al meu este de 340 euro dar sunt mai mult interesat de un schimb.

Astept pm si pe yahoo: blackmetall99@yahoo.com

 

P.s: pentru poze astept pm

post-15623-0-66508700-1344604441_thumb.jpg

Edited by aliniasi
Link to comment
Share on other sites

O singura intrebare am, e RockBass din seria noua (cu W pe headstock) sau din cea veche (cu Rockbass pe headstock).

Nu de alta, dar daca e model vechi (cum ai tu in poza de mai sus) basul valoreaza 800 Lei nou, iar cel din seria noua valoreaza 2050 Lei nou.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu exista RockBass Made in Germany! Toate sunt chinezesti. Eu am avut RockBass si am fost foarte multumit; la un moment dat, a fost tunat si era un veritabil Warwick ;)

 

Daca iti place tonul de W si feeling-ul, ai grija cu ce schimbi sau ce-ti iei. Incearca sa-l vinzi, mai pune ceva si ia-ti un Warwick la mana a doua, made in Germany. Pe la 800 EUR gasesti un Corvette, Thumb, uneori si Streamer LX in 5 corzi si cu doze J active. Urmareste xbass.ro, acolo vei gasi toate raspunsurile :)

 

Pretul tau este unul corect. Bafta la vanzare sau schimb

Edited by Rob von M
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu am spus ca e 5000e si el e 5$ ,nu am spus ca are 24 de corzi si are doar 2,nu am spus ca are 32 de fret-uri si el are 10 si e de marimea unei Ukulele,nu e izbit de masina si aruncat de pe un bloc de 10 etaje ,nu am spus ca are telecomanda si baterii si face de mancare si masaj thailandez,am spus doar ca e fabricat intro tara in care poate am gresit ...dar nu as crede .In fine idea e ca un client serios ,e un client care cere toate detaliile si probeaza inati instrumentu si se informeaza despre el. Si la urma urmei ce daca e sau nu fabricat acolo? doar nu cumperi germania cu 200e acuma si eu defapt iti vand China.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu, nu ai spus ca e 5000 de euro si bassul face doar 5, dar o minciuna e o minciuna oricat de mica sau mare. Nu mi-l lua in nume de rau, dar pur si simplu nu e corect; e de datoria ta sa informezi potentialul client.

Edited by Alecu Fnv
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest reci_umbre

Da, da e din seria veche veche veche aia care nu se mai fabrică, aia dinainte ca firma Warwick să fi existat și o fabrica un chinez bătrân, cu barba albă care visa despre viitor. Spor la vânzare!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.