www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Zadar-Luna


Recommended Posts

asta nu am postat-o pana acu (vad) ,desii nu vad toate postarile ,RGC-ul nu ma lasa (sau?)

*FILOZOFIE* armonica bazata pe 2 acorduri cu care am reusit sa nu sune naiv!

Stiu,trebuia o acustica(cea de fata e un Godin semi-acustica)...asta n-am avut...

Stiu clapa-i cam tare... (sunt totusi mandru de ea !)

Stiu ca femeile se uda...si-i bine asa ! :)

Stiu ca LUNA-i un trabant ...

Stiu ca...va place !

 

Link to comment
Share on other sites

In ochii tai negrii vreau sa-ajung.

 

Piesa e de umezit gagici. Mie unul nu-mi place mai deloc. E genul de piesa ce ma face sa dau skip. Mi se pare cam amalgam de instrumente, clapa nu doar ca-i tare, dar mi se pare cam multa. Probabil ca incercand sa o faci sa "nu sune naiv", ai facut-o sa sune incurcata. E buna si naivitatea intr-o gramada de cazuri. ;)

 

In orice caz, de la voi, singura care imi place e "Lasa-ma sa fuck", aia chiar mi s-a parut foarte buna.

Edited by 'mnezãu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si asta'mi place. Scurt, sa nu ma certi. :)

:wee:

 

In ochii tai negrii vreau sa-ajung.

 

Piesa e de umezit gagici. Mie unul nu-mi place mai deloc. E genul de piesa ce ma face sa dau skip. Mi se pare cam amalgam de instrumente, clapa nu doar ca-i tare, dar mi se pare cam multa. Probabil ca incercand sa o faci sa "nu sune naiv", ai facut-o sa sune incurcata. E buna si naivitatea intr-o gramada de cazuri. ;)

 

In orice caz, de la voi, singura care imi place e "Lasa-ma sa fuck", aia chiar mi s-a parut foarte buna.

Da,ai dreptate !e gresit ! textu fu editat de un copil care nu s-a nascut in tara asta si-i aici de doar 4 ani..(am dat vina pe el desii noi trebuia sa corectam!)

Clapa e multa,findac ea face piesa...

Dar incurcata nu-i ! Cineva cu cunostinte reale de clasica o sa-ti confirme !

Daca ceva nu intelegem,nu inseamna ca-i complicat !

Naivitatea e buna doar cand e sincera in rest nu ajuta decat la femei (gravide) ...

Link to comment
Share on other sites

Au. Acum serios, daca nu stiti sa scrieti, mai bine nu o faceti. Se aud versurile si fara sa le scrieti voi agramat.

Ah si inca ceva : cum PLM vezi 2-3 litere gresit si-ncepi sa te dai prof de anagramati si nu vezi faptu ca-i un text mai mult decat bun ??? A comenta fair inseamna sa spui si ce-i bine si ce-i rau ,sau ???

Sau unde ai mai auzit tu in muzica romaneasca *stinge luna sa ne-ascundem in noapte* ?!?

Vai....om rau esti ! -asta-i concluzia !

agra...ma....t....

Link to comment
Share on other sites

Stai... chestia aia din primul post e piesa muzicala?

Tind sa cred ca e doar o voce peste un fundal sonor. Instrumentele nu au absolut nici o legatura una cu alta, iar notiuni ca ritm, aromonie, muzicalitate nu au ce cauta intr-o discutie legata de zgomotul mai sus mentionat.

Ce ai incercat? Daca vrei sa impresionezi gagici de 14-15 ani alea le gasesti pe TPU, nu pe RGC. Pe RGC gasesti multi oameni cu o vasta cultura muzicala si care stiu cu ce se mananca chestia asta, oameni care, din cate observ, nu reprezinta o companie ideala pentru tine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stai... chestia aia din primul post e piesa muzicala?

Tind sa cred ca e doar o voce peste un fundal sonor. Instrumentele nu au absolut nici o legatura una cu alta, iar notiuni ca ritm, aromonie, muzicalitate nu au ce cauta intr-o discutie legata de zgomotul mai sus mentionat.

Ce ai incercat? Daca vrei sa impresionezi gagici de 14-15 ani alea le gasesti pe TPU, nu pe RGC. Pe RGC gasesti multi oameni cu o vasta cultura muzicala si care stiu cu ce se mananca chestia asta, oameni care, din cate observ, nu reprezinta o companie ideala pentru tine.

:wee: Tu de ce piesa vorbesti ??? de LUNA ?

sper(ca suntem in acest topic...

Pana nu raspunzi nu pot caomenta mai departe!

Link to comment
Share on other sites

Stai... chestia aia din primul post e piesa muzicala?

Tind sa cred ca e doar o voce peste un fundal sonor. Instrumentele nu au absolut nici o legatura una cu alta, iar notiuni ca ritm, aromonie, muzicalitate nu au ce cauta intr-o discutie legata de zgomotul mai sus mentionat.

Ce ai incercat? Daca vrei sa impresionezi gagici de 14-15 ani alea le gasesti pe TPU, nu pe RGC. Pe RGC gasesti multi oameni cu o vasta cultura muzicala si care stiu cu ce se mananca chestia asta, oameni care, din cate observ, nu reprezinta o companie ideala pentru tine.

 

:)). Presupun ca tu esti unul dintre cei cu o vasta experienta. Sau un tanar razboinic. Stii cum e cu tinerii, uneori se intampla "treburi" precoce. Probabil ca ai productii mult mai bune ca ale lor, cine stie ?

Oricum, i-ai aratat tu ! Fir-ar sa fie cu prostia lui de melodie !

p.s. - mie-mi place melodia, na, asta nu ma face dusman cu restul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stai... chestia aia din primul post e piesa muzicala?

Tind sa cred ca e doar o voce peste un fundal sonor. Instrumentele nu au absolut nici o legatura una cu alta, iar notiuni ca ritm, aromonie, muzicalitate nu au ce cauta intr-o discutie legata de zgomotul mai sus mentionat.

Ce ai incercat? Daca vrei sa impresionezi gagici de 14-15 ani alea le gasesti pe TPU, nu pe RGC. Pe RGC gasesti multi oameni cu o vasta cultura muzicala si care stiu cu ce se mananca chestia asta, oameni care, din cate observ, nu reprezinta o companie ideala pentru tine.

Asadar asta zici ??? Nu se potrivesc armoniile ? pa95% e LA cu RE deci...SE POTRIVESC !

Te-ai facut acu de ras....dar trece...toate trec....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.