www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Post-Rock/drone/experimental/dark Ambiental


ulfhednar
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Sunt un chitarist din Bucuresti si caut oameni pentru o trupa care sa se miste intre genurile de mai sus. Ca trupe de referinta: Mogwai, Swans, Ben Frost, Einsturzende Neubauten, Mono, Barn Owl, Sunn O))), 16 Horsepower/Woven Hand, A place to bury strangers, The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble etc.

 

Caut ORICE instrumentist, nu conteaza la ce canti (chitara, bas, tobe, clape/electronice, instrument de suflat, instrument cu arcus etc.) si nu conteaza nici nivelul, atata timp cat aveti o inclinatie spre genurile sau formatiile enumerate mai sus si pentru experimentare.

 

Puteti gasii inregistrari mai vechi de-ale mele aici: http://soundcloud.com/dreamhunter

 

Contact: aici sau pe yahoo: surrealist_revolution

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ dare - The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble vin anul asta in romania la Alba Iulia in cadrul DBE 4. Daca iti plac trupele mentionate mai sus, poti arunca un ochi si pe trupele din cadrul festivalului de care ti-am spus - Dark Bombastic Evening . Poate ne vedem pe-acolo :)

 

@ ulfhednar - daca timpul mi-ar fi permis, cu siguranta m-as fi alaturat proiectului tau ! multa bafta !!!

Link to comment
Share on other sites

@streiean o sa incerc sa ajung, mai ales ca e aici langa mine, dar in mod normal ar trebui sa fiu plecat in concediu in perioada aia ... we'll see

 

@SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'S, thanks, de The Mount Fuji Doomjazz Corporation mai auzisem la un moment dat, dar n-am apucat sa ii ascult prea serios. I will now ;) thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.