www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

studiophile BX5a


Recommended Posts

Salut,

 

Sunt proaspatul si fericitul posesor al unei perechi de boxe mai sus mentionate. Ca urmare am sa-mi dau si eu cu parerea asa mai din avion avand in vedere ca le am de foarte putin timp si ca am apucat sa le foloses si mai putin timp (deh, concediul bata-l vina).

 

La prima vedere deci, le-am probat cu o chitara trecuta printr-un Behringer V-Amp2 si un soundfont de pian freeware redat de un "sound on board" toate adunate intr-un mixer tot behringer. Conectica de 2 lei: cabluri RCA cu adaptoare de la RCA la jack mare luate din Obor la 40 de mii bucata. In acest context, boxele au hiss mai mult decat imi doream, basii de la chitara se auzeau mai plini decat cei de la pian. Despre basi de chitara ma declar multumit, chitara in genere se auzea destul de cald. Mediile si inaltele sunt in regula si ele inclusiv cele provenite din sample.

 

Inca odata, poate performantele lasa de dorit datorita cablurilor si placii de sunet. ramane sa fac rost de niste cabluri balansate si sa o incerc pe o placa de sunet mai buna. Daca va mai fi de actiualitate pt tine, revin cu ceva mai multe detalii saptamana viitoare.

 

Numai bine.

 

PS: Prespupun ca te-ai interesat despre specificatiile lor. Doar in cazul in care nu atunci arunca un ochi pe: http://www.m-audio.com/products/en_us/Stud...eBX5a-main.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.