www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Next Dog Studio


discordless
 Share

Recommended Posts

196404_10150209011637656_329479942655_9008811_5970133_n.jpg

399124_10151111494342656_329479942655_13281246_1093576095_n.jpg

nds1.jpg

 

 

Next Dog Studio: Un studio complet aflat la 30 km de Bucuresti (30 de minute pe A2) intr-o zona linistita langa raul Mostistea.

 

Inginer de sunet: Marius Costache (Coma, Travka, The MOOod, Lucia, White Walls / portofoliu complet: www.mariuscostache.ro )

 

Din portofoliul studioului in locatia actuala: The MOOod, Mediocracy, Chester, Expectations (Bulgaria), Breathelast, Deadeye Dick, White Walls (live @ Asiluum CS), The Bad Days Will End, Environments.

 

Cele mai bune preturi pentru absolut cea mai buna calitate a sunetului si cea mai relaxanta atmosfera de lucru.

Veti gasi oameni interesati in primul rand de muzica care nu stau cu ochii pe ceas dar si un loc de dormit peste noapte daca veniti din alt oras .

Tot backlineul se poate folosi fara probleme (tobe Odery, Basix, Pearl, cinei Istanbul etc) fara costuri in plus.

 

Mai multe detalii: http://www.facebook.com/NextDogStudio

 

Contact:

Mihai Andrei: 0723 372 887 / kukubow@gmail.com

Marius Costache: 0729 906 497 / mariuscostache148@yahoo.com

 

 

Samples:

 

White Walls live @ Next Dog Studio:

http://www.youtube.com/watch?v=7R1p6m49Yrs&list=PL9A6F9BBCA1A1875E&index=2&feature=plpp_video

 

Expectations (Bulgaria)

 

Mediocracy (vedere din studio)

 

Environments:

 

 

Atmosfera la Next Dog Studio:

 

vedere din studio:

 

The MOOod:

 

Expectations:

 

Mediocracy:

 

 

Chester:

Edited by discordless
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dupa ce a inregistrat in ianuarie materialul de debut la Next Dog Studio, trupa Expectations (melodic hardcore / Bulgaria) se intoarce in Romania pentru o noua sesiune de inregistrari, de data aceasta pentru un vinyl 7" ce va aparea in toamna acestui an si care va fi promovat printr-un turneu european.

 

http://www.facebook.com/onlywhenshared

Link to comment
Share on other sites

salut, te intereseaza cum suna pe fus sau voce etc? pe voce e mai sus un link catre o piesa the moood unde il poti auzi si daca nu ma insel se poate ca si sunetul de fus sa fie tot sm7bul.

microfonul asta a salvat multe sesiuni de voce unde condenserele pareau sibilante si bright, conteaza mult sursa, cel mai bine e sa il incerci altfel nu stiu daca iti poti da seama daca e ce vrei tu. eu il folosesc unde vocalistul e obisnuit sa tina microfonul in mana (handling noise aproape deloc), daca e o voce mai subtire sau daca e vorba de ceva growl squeals death metal.

bafta!

Link to comment
Share on other sites

salut, te intereseaza cum suna pe fus sau voce etc? pe voce e mai sus un link catre o piesa the moood unde il poti auzi si daca nu ma insel se poate ca si sunetul de fus sa fie tot sm7bul.

microfonul asta a salvat multe sesiuni de voce unde condenserele pareau sibilante si bright, conteaza mult sursa, cel mai bine e sa il incerci altfel nu stiu daca iti poti da seama daca e ce vrei tu. eu il folosesc unde vocalistul e obisnuit sa tina microfonul in mana (handling noise aproape deloc), daca e o voce mai subtire sau daca e vorba de ceva growl squeals death metal.

bafta!

 

in principal pentru voce ma intereseaza. stiu ca cel mai bine e sa-l incerc personal, clipulete pe net am tot ascultat. evident ca ideal ar fi sa-l incerc pe preampurile mele pt ca stiu cum suna. poate te intereseaza sa auzi si tu ceva de la mine si ne intalnim intr-o zi. merci.

Link to comment
Share on other sites

daca isi mai aminteste cineva Deviant (Stefan Panea - gtr, Razvan Alexandru - gtr, Tase - tobe, Florin - bass, Rares - voce, Marius Costache - synth) sau piesa Pointbreak

 

Cum versiunea 2006 a fost trasa intr-un fel de nedescris ne-am gandit sa reinregistram tobele cu Tase la Next Dog Studio sa o facem sa sune cum trebuia inca de acu 6 ani daca ar fi fost conditiile socialoclimatericekarmicenebun​e potrivite.

 

Un preview (tobele si cineii fac parte din backlineul NDS)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tep Zepi, unul din cele mai aparte proiecte ale scenei rock romanesti, isi lanseaza astazi noul single intitulat 'Safe Danger', in exclusivitate pe METALHEAD.ro si ROCKTUBE.us.

Single-ul a fost inregistrat in Next Dog Studio (recording, mix, master: Marius Costache) si va fi inclus pe un viitor album full-length a carui aparitie este programata pentru 2013.

 

Single-ul poate fi ascultat in exclusivitate mai jos:

 

Este prima mostra audio Tep Zepi inregistrata in noua formula ce ii include pe:

 

Stefan - voce (Negura Bunget/ex-Kistvaen)

Mihnea - chitara (Roadkillsoda/ex-Luna Amara)

Vava - bas (Roadkillsoda/ex-Dekadens)

Andu - tobe

 

http://www.metalhead.ro/tep-zepi/asculta-noul-single-tep-zepi---safe-danger-exclusiv-pe-metalhead-aid-117355-l-1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.