www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce pedala sa-mi iau :D


EADGBE
 Share

Recommended Posts

M-am gandit eu mult si m-am gandit ca nu mi-ar trebui un ditamai procesorul avand in vedere ca eu folosesc doar tonuri de clean si distors...deci vreau sa-mi cumpar o pedala de distorsie in loc de un procesor si sunt cam bata la domeniul pedale...

 

ce am luat in considerare...Digitech Grunge si Boss DS-2 hmm...nusht...

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

dute pe ds1 sau ds2 uitate pe www.guitargeek.com

si vezi ce folosesc artisti tai preferati ca sa-ti faci o ideie de cum suna pedalele

 

vezi ca conteaza si ampul si chitara asa ca daca ai o chitara mai proasta cumpara un procesor

ps: si eu vreau cam aceiasi sunet ..dar eu cred ca imi fac un fender blender ...ca din pacate nu se mai gasesc astea

Link to comment
Share on other sites

dute pe ds1 sau ds2 uitate pe www.guitargeek.com

si vezi ce folosesc artisti tai preferati ca sa-ti faci o ideie de cum suna pedalele

 

vezi ca conteaza si ampul si chitara asa ca daca ai o chitara mai proasta cumpara un procesor

ps: si eu vreau cam aceiasi sunet ..dar eu cred ca imi fac un fender blender ...ca din pacate nu se mai gasesc astea

:) foarte bun sfatul! fender blender se fabrica din nou si costa in sua cca 150$. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest anghelescu
ia o pedala boss..mai ales dc faci doar ritm..e tot ce tb..si cosu cam are dreptate :)

ok..deci postu asta al tau a fost chiar inutil.nu inteleg ce vrei sa faci...vrei sa strangi posturi? .... daca te uitai la data vedeai ca e din august 2006... si plus ca omu poate si-a luat..pedala.

asta scrie in profilul lui:

"Scule: Yamaha Eg112...

Boss DS2 Distortion pedal...

Home made 2x40 Amp...

2 hora reghin acustice..."

 

 

sa zicem ca ai incercat sa dai un sfat dar inainte fii mai atent :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.